Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zmysł artystyczny miała już w genach

› Społeczeństwo ponad rok temu    2.04.2015
Bogumiła Rzeźnik
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Życie Gostynia numer 14/2015

Ludzie posiadają różne pasje i zamiłowania, natomiast robótki ręczne to hobby Stefanii Kamińskiej z Sarbinowa, w gminie Poniec. – Jestem od nich „uzależniona”- mówi pasjonatka.

Zdolności do prac ręcznych wyssała praktycznie z mlekiem matki. - Zarówno moja babcia, jak i mama zajmowały się haftowaniem. A mnie od dziecka do igły ciągnęło – wspomina. W jej mieszkaniu znajduje się też cenna pamiątka rodzinna, czyli obraz koralikowy stylizowany na dziele Rafaela Santi „Madonna na krześle”. Wyhaftowała go jej babcia już w XIX w.

Jej przygoda z haftowaniem, wyszywaniem i dzierganiem trwa praktycznie całe życie. Jednak pracując zawodowo jako nauczycielka w Szkole Podstawowej w Sarbinowie, nie zawsze mogła poświęcić na to tyle czasu, ile by chciała. Stefania Kamińska pochodzi z Krobi, natomiast fakt, że znalazła się właśnie w tej wiosce był zwykłym zrządzeniem losu. Po ukończeniu Studium Nuczycielskiego podjęła pracę w Sarbinowie i tam pracowała do emerytury. Skończyła studia na WSP w Zielonej Górze, przez 11 lat pełniła też funkcję dyrektora.

 

Co szczególnego znajdowało się na odwrocie obrazu wyhaftowanego przez babcię Stefanii Kamińskiej? Czym są

parzenice? Czego żałuje bohaterka naszego artykułu? Odpowiedzi na te (i inne) pytania znajdziesz w najnowszym wydaniu Życia Gostynia, które zawiera obszerny dodatek świąteczny i wiele ciekawych artykułów!

W numerze znajdziesz także:

Terapia pijawkowa sposobem na wiele dolegliwości

Pisklaki wymagają szczególnej opieki

Wózki retro z nowym życiem

Mamy moc i potencjał na złoto

Kawałek serca wkładany w każdą pracę

Z miłości do tworzenia

 

Szukasz ciekawych przepisów na święta? Kliknij i wejdź na HOTblog

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!