Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Znalazł w oborze nie swoją krowę. Szuka właściciela [Aktualizacja]

› Rolnictwo 10 miesięcy temu    31.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 4 / 100%
A A A
Borek Wlkp. Do rolnika z Osówca w nocy zawitała jałówka mięsna, brązowa, ważąca ok. 300 kg.Borek Wlkp. Do rolnika z Osówca w nocy zawitała jałówka mięsna, brązowa, ważąca ok. 300 kg. fot. Rolnik z Osówca

To niecodzienna sytuacja, chociaż - jak się okazuje - zdarza się od czasu do czasu w wioskach. Do gospodarstwa jednego z rolników w gminie Borek, dziś w nocy zawitała krowa. Teraz pan Szymon z Osówca szuka właściciela.
 

- Obudziłem się w nocy, zaniepokoiło mnie muczenie moich krów w oborze. Kiedy tam wszedłem, zauważyłem, że jakieś zwierzę chodzi luzem. Zacząłem sprawdzać, czy moje krowy się nie pozrywały, nie spuściły. Okazało się, że to jałówka, ale nie moja - opowiada pan Szymon.
 

Rolnik informuje, że jałówkę mięsną, z kolczykami przygarnął tymczasowo, trzyma ją w swojej oborze.

- Pomyślałem że komuś musiała uciec, zatrzymałem ją i czekam na właściciela - mówi rolnik.

Krowa jest brązowej maści, ma białe plamki. Zwierzę może ważyć mniej więcej 300 kg, jego wartość pan Szymon przewiduje na 2500 zł.

Rolnik z Osówca przypuszcza, że zwierzę mogło uciec podczas wymiany handlowej, jakiej dokonywał właściciel gospodarstwa gdzieś w pobliżu jego wioski. - On albo kupił jałówki, albo krowy sprzedawał i po prostu wtedy mogła uciec. Tak już się przydarzyło w sąsiednim Drogoszewie raz lub dwa - tłumaczy rolnik z Osówca.

Pan Szymon liczy na to, że Czytelnicy portalu gostynska.pl pomogą odnaleźć mu właściciela krowy. Osoby, które wiedziałyby, czyja jest mięsna jałówka, z jakiego gospodarstwa mogła uciec, proszone są o kontakt pod nr tel. 661224556.

Pilnie potrzebna pomoc dla rolnika z GOLI - KLIK

Aktualizacja, godz. 13.00 

Jak dowiedzieliśmy się od pana Szymona zgłosił się już do niego właściciel jałówki i odebrał zwierzę z gospodarstwa, do którego przywędrowało.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bierny, Mierny, ale Wierny.
10 miesięcy temu ocena: 100%  5
Paczta! Za rzonduw krula Jarosława nawet bydło samo się pcha do obory za darmo. Taki dobrobyt! Nieh żyje krul Jarosłaf! Niech żyje!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rolnik
10 miesięcy temu ocena: 33%  4
A kolczyki (płatne!) są do ozdoby czy do identyfikacji zwierzęcia? Po co ta cala biurokracja, jeżeli nie możecie znaleźć właściciela ? Żal ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
Prawdo podobnie rolnikowi z Wycislowa uciekła krowa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
Albo rolnik z wycisłowa podrzuca znów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Wiedziala gdzie bedzie miala dobrze :))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji