Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Znaleźli się w gronie „nowych najbogatszych Polaków”

› Gospodarka ponad rok temu    23.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
Gostyń. Barbara Kaczmarek z rodziną debiutuje - na 30 miejscu - na Liscie 100 najbogatszych Polaków tygodnika Gostyń. Barbara Kaczmarek z rodziną debiutuje - na 30 miejscu - na Liscie 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost" fot. fotomontaż Z. Pacanowski/archiwum gostynska.pl

- Nowe wydanie „Wprostu”, a tu takie ładne wieści. Lista najbogatszych Polaków, a wśród nich są przedsiębiorcy z naszej gminy - zakomunikował nam jeden z mieszkańców Gostynia. Istotnie, na Liście 100 Najbogatszych Polaków 2019 tygodnika Wprost, na 30 miejscu znajduje się Barbara Kaczmarek z rodziną, z majątkiem powyżej mld zł. To debiut właścicieli rodzinnej firmy z Malewa w rankingu „bogatych” tygodnika, który prowadzony jest już od 30 lat.

Pierwsze sylwetki najbogatszych Polaków były tworzone we „Wprost” od połowy lat 80. Z czasem zastąpiły je małe rankingi. W 1989 r. pojawiła się lista 50 najbogatszych Polaków, rok później była już pierwsza setka. Od tamtej pory stało się tradycją, że w każdym roku nowe wydanie listy 100 najbogatszych „Wprost” jest publikowane w ostatnim czerwcowym wydaniu tygodnika.

- Najzamożniejsi ludzie w naszym kraju jeszcze nigdy w historii nie zgromadzili tak potężnego majątku - piszą twórcy rankingu 2019.

Żeby zadebiutować na tegorocznej Liście 100 najbogatszych Polaków „Wprost” trzeba było mieć 369 mln zł, czyli o 40 mln zł więcej niż przed rokiem. Tygodnik „Wprost” tłumaczy, że próg majątkowy, jaki trzeba było osiągnąć, aby wejść do rankingu rośnie niemiłosiernie z każdym rokiem, bo „puchną też fortuny najzamożniejszych ludzi w kraju”.

- W sumie cała setka uzbierała ok. 153 mld zł majątku, czyli o 10 mld zł więcej niż rok temu. Lokalnie to rekordowa kwota, ale globalnie, to 100 najbogatszych Polaków ma w sumie zaledwie jedną trzecią tego, ile jeden Amerykanin Jeff Bezos, czyli najbogatszy człowiek na ziemi - informują twórcy „Listy 100 najbogatszych Polaków”.
 

W rankingu z 2019 r. zadebiutowało aż 19 nowych nazwisk. Do nich należy na przykład Paweł Marchewka, którego Techland wyrósł na drugiego największego producenta gier komputerowych w kraju. Jest też Igor Klaja od marki 4F, w ubraniach której chodzą już olimpijczycy z siedmiu krajów. Są twórcy turystycznego giganta Itaka czy założyciele popularnych sklepów sportowych Martes Sport.

I wśród „nowych” są też przedsiębiorcy z gminy Gostyń - Barbara Kaczmarek z rodziną. Majątek wyceniono na 1,3 mld zł. Na Liście tygodnika „Wprost” Zajmują 30 miejsce, wraz z dwoma innymi biznesmenami. Wszyscy nazwisko Kaczmarek kojarzymy z przedsiębiorstwem z Malewa, które od 34 lat zajmuje się produkcją wyrobów z PCV. - Największy polski producent instalacji z tworzyw sztucznych - opisuje firmę tygodnik „Wprost”. W dwóch zakładach produkowane są płyty, arkusze, rury i kształtowniki do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, zbiorniki, studnie czy rynny. A zaczęło się w 1985 r., w 140-metrowym domu rodzinnym w Malewie. Początkowo wytwórnia (zarządzana przez 4 braci) produkowała folię na okładki zeszytowe, podszewki do torebek, folie na drzwi harmonijkowe, wózki dziecięce oraz materace. Do 1994 r. firma była jednym z głównych dostawców tego materiału dla zakładów FSO, które produkty z Malewa montowały w drzwiach samochodów. Specjalizacją przedsiębiorstwa, które prowadzi spółka Kaczmarek, obecnie są rury osłonowe do kabli telekomunikacyjnych, systemów kanalizacyjnych i rury do przesyłania gazu. PPHT BARBARA KACZMAREK rozwinęło się w międzynarodową markę w branży sieci wodno-instalacyjnych. Oprócz biznesu Kaczmarkowie inwestują też w sport. Ich firma jest sponsorem m.in. klubu żużlowego Unia Leszno oraz Kolarskiego Klubu Sportowego w Gostyniu i innych lokalnych klubów piłkarskich.

Kto jeszcze z Wielkopolski?
Na 16 miejscu tegorocznej Listy "Wprost" znalazł się Zbigniew Woźniak, właściciel firmy z wielkopolskich Żylic - Fermy Drobiu Woźniak. Majątek wyceniono na 2,1 mld zł. A na 5 pozycji, co nikogo zdziwić nie powinno, jest Tomasz Biernacki z Krotoszyna. Jest założycielem i współwłaścicielem sieci sklepów Dino Polska, z majątkiem wycenionym na 6,3 mld zł. Z Wielkopolski jest też Damian Kenkel (właściciel firmy, produkującej tekturę falistą i opakowania w Krzycku Wielkim). Znalazł się na 95 miejscu Listy, a majątek określono na 419 mln zł.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ed
ponad rok temu ocena: 100%  5
Pogratulować!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiektywny
ponad rok temu ocena: 100%  4
Nie mają poszanowania do zwykłych ludzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mmmmm
ponad rok temu ocena: 100%  3
Pieniądze szczęścia nie dają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Swoj
ponad rok temu ocena: 80%  2
Ale brak u nich poszanowania zwykłego człowieka, pracownika
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Boss
ponad rok temu ocena: 100%  1
Myślę że duża reklama to jest też na piaskach na boisku sportowym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji