Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Znana jest przyczyna śmierci mężczyzny

› Społeczeństwo ponad rok temu    10.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
fotomontaż M. Mostowy/A. Fajczykfotomontaż M. Mostowy/A. Fajczyk fot. A. Fajczyk

Śmierć w wyniku wychłodzenia - takie są wyniki sekcji zwłok mężczyzny, znalezionego w poniedziałkowe przedpołudnie (7.01) w okolicach Sikorzyna (gm. Gostyń) - PISALIŚMY O TYM TUTAJ.

Sekcja zwłok była przeprowadzana w środę po południu, w gostyńskim szpitalu, przez biegłego patomorfologa, którego powołał prokurator. Wykazała, że mężczyzna zmarł w wyniku wychłodzenia. Prawdopodobnie był zbyt lekko ubrany. Te wyniki ostatecznie wykluczyły fakt przestępnego charakteru zdarzenia - nie było to morderstwo. Została też zabezpieczona krew do przeprowadzenia badań toksykologicznych w zakładzie medycyny sądowej. Podczas sekcji zwłok były weryfikowane inne obrażenia, oprócz powierzchownego otarcia naskórka na jednej z rąk, ujawnionego w trakcie wstępnych oględzin.

Gdzie po raz kolejny płonie składowisko śmieci?

Jacek Masztalerz, szef gostyńskiej prokuratury rejonowej przekazał szczegółowe informacje, dotyczące tragicznego zdarzenia.

Żona mężczyzny w niedzielę,6 stycznia, wraz z przyjaciółką uczestniczyła w uroczystościach, związanych ze świętem Trzech Króli, jakie odbywały się w Krobi. Po powrocie do domu, męża nie zastała.

- Przypuszczała, że - tak, jak bywało to już wcześniej - mógł pójść po zakupy do sklepu albo do Czachorowa, albo do Gostynia. Kiedy nie wracał, wraz z członkami rodziny zaczęli szukać mężczyzny. Kiedy nie udało się go odnaleźć zaniepokoili się i przed północą w niedzielę powiadomili policję - poinformował prokurator Masztalerz. - Wcześniej mężczyzna miał problemy z nadużywaniem alkoholu. Zdarzało się, że polną drogą z Sikorzyna udawał się do Czachorowa - dodał.

W poniedziałek żona mieszkańca Sikorzyna jeszcze raz sprawdziła miejsca, którymi mógł pójść do sklepu. Około 200 m od drogi zauważyła, że na otwartym polu, pomiędzy Sikorzynem a Czachorowem coś leży. Kiedy podeszła bliżej, okazało się, że to jej mąż. Informacje o znalezieniu poszukiwanego gostyńska policja uzyskała 7 stycznia, ok. godz. 10.30.

Lekarz, po przybyciu na miejsce, stwierdził zgon mężczyzny. - Już były wyraźne zmiany pośmiertne, plamy. Tego samego dnia zwłoki zostały zabezpieczone - powiedział Jacek Masztalerz. - Rany pośmiertne, plamy opadowe - nie pozwoliły dokładnie ocenić czasu zgonu - czy mężczyzna zmarł już w niedzielę, czy w poniedziałek - dodał. Wstępnie wykluczono samobójstwo i udział osób trzecich w zdarzeniu, gdyż nie było żadnych śladów, które mogłyby wskazywać na przestępny charakter zdarzenia. Zwrócono uwagę, że w nocy mężczyzna przebywał na otwartej przestrzeni, bez drzew czy zarośli w odzieży roboczej.
 

- Na razie ta wersja z ewentualnym zamiarem zrobienia zakupów nie jest rozstrzygnięta. Mamy ustaloną małoletnią, która miała widzieć go na terenie Czachorowa. Ale nie została przesłuchana na te okoliczności. Być może będziemy wiedzieli, czy 65-letniemu mężczyźnie udało się dotrzeć do sklepu i wracać - poinformował Jacek Masztalerz.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!