Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Znikną garaże. Burmistrz ma pomysł na szatnie

› Sport i rekreacja ponad rok temu    10.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 14 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Stadion OSiR. Istniejące w dolnej kondygnacji budynku biurowego OSiR garaże mają się zamienić w szatnieGostyń. Stadion OSiR. Istniejące w dolnej kondygnacji budynku biurowego OSiR garaże mają się zamienić w szatnie fot. A. Fajczyk

Jeszcze w tym roku, przy omawianiu przeznaczenia wolnych środków, jakie pojawią się w gminnym budżecie, burmistrz Gostynia Jerzy Kulak zamierza zaproponować radnym, aby ok. 1 mln zł przekazali na budowę szatni na gostyńskim kompleksie sportowym. Miałoby to być 6 pomieszczeń o wysokim standardzie, z zapleczem socjalnym, które będą służyły piłce nożnej. Lekkoatletom, korzystającym z bieżni miałyby służyć te, przy starym odkrytym basenie, gdzie zimą jest wypożyczalnia sprzętu.

Jest pomysł, aby nowe szatnie powstały w dolnej kondygnacji budynku, położonym w pobliżu przebudowywanego boiska, w którym mieszczą się biura OSiR. Zniknęłyby stamtąd garaże. Jeśli radni zgodziliby się na wyłożenie środków. Gmina jeszcze w tym roku chciałaby rozpocząć inwestycję.

- Budynek biurowy z garażami, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie boiska.  Nie trzeba doprowadzać wody, kanalizacji sanitarnej, sieci energetycznej. Trzeba całkowicie zająć się przebudową wnętrza i stworzyć elewację, która komponowałaby się z otoczeniem. Zleciliśmy projektantowi wykonanie wstępnej koncepcji - przybliża pomysł Jerzy Kulak.

Uważa, że dopiero z nowoczesnymi szatniami obiekt sportowy będzie naprawdę funkcjonalny i oblegany.

Według projektów sprzed kilku lat, szatnie dla piłkarzy miały powstać w osobnym budynku, w narożniku boiska, w pobliżu basenu. Teren nie jest jednak uzbrojony - nie dociągnięto tam żadnych mediów. Wstępnie oszacowano, że postawienie nowych szatni dla piłkarzy miałaby kosztować ok. 2 mln zł.

Wykorzystując garaże należałoby się skupić na modernizacji wnętrza. Wg wstępnych przymiarek całość przebudowy miałaby kosztować do 1 mln zł.

Zamiast garaży, gdzie przechowywany jest sprzęt i urządzenia do pielęgnacji i utrzymania obiektów sportowych, powstałoby 4, może 6 szatni.

- Zakładam, że boisko będzie zapewniało nam dodatkowy dochód. Jesteśmy tego  pewni. Infrastruktura dookoła: basen, las są atutem  - argumentuje burmistrz.

Według wstępnej koncepcji, wejścia garażowe, miałyby zastąpić szyby. Powierzchnia szatni będzie większa niż obecnych garaży.

- Projektant zaproponował aby garażowe pomieszczenia przekształcone w szatnie powiększyć i zrobić szklaną ścianę. Nie wiem, ile to będzie kosztowało - mówi Jerzy Kulak.

Być może na górze, na wysuniętej części szatni mogłaby powstać dodatkowa salka, z której można by obserwować piłkarzy w czasie meczów czy treningów na boisku. - Pracujemy nad sposobem pozyskania dodatkowych środków do OSiR-u - zapewnia burmistrz Gostynia.

Kto pomalował skrzynki na Pożegowie? - KLIK

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kibic
ponad rok temu ocena: 100%  16
Ponoć te wszystkie komentarze . Mamy klub Kania który był i będzie bo to klub gminny , a Pan Burmistrz nie pozwoli żeby coś się z nim złego stało . Także dajcie sobie spokój , to prywatna spółka utrzymywana z gminnych pieniędzy . To cała prawda .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 40%  15
Skoro wszystko jest takie teraz uczciwe w tym Klubie i dla wszystkich nim zarządzających transparentne to może zrobią jawność wszystkich zarobków / w tym Zarządu / bo przy przejmowaniu Klubu pamietam jak dziś ze wszystkim leży na sercu dobro tego Klubu i wszyscy chcieli bardzo tylko pomagać wiec spodziewam się ze nie biorą za to wynagrodzeń skoro już w styczniu budżet na ten Rok sie nie zamyka :(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czas podsumowań
ponad rok temu ocena: 50%  14
Zgadzam się. Z jednej strony super bieżnia , powstanie profesjonalne boisko i szatnie. Z drugiej strony klub - bez pomysłu , bez sponsorów - oparty prawie całkowicie na pieniądzach z gminy. I ta kolejna już podwyżka dla rodziców - jedyny pomysł na funkcjonowanie? Tak nie powinno być. Pamiętam obietnice jak przejmowano klub. Nie wspomnę już o metodach w jaki sposób się to odbyło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 43%  13
Boisko. Szatnie . Wow . Normalnie wszystko pod Kania Gostyń . Nie dość ze miasto i rodzice utrzymują cały klub to jeszcze infrastrukturę pod nich robią . Brawo Burmistrz , brawo miasto . Niech cały zarząd tego klubu się bawi i korzysta , a jest hak było albo jeszcze gorzej . Zarząd obiecywał , przekonywał , no i co ? Pozostał tylko niesmak . Rodzice maja powoli dość tych wiecznych tłumaczeń . Wszyscy dookoła winni tylko nie Zarząd :( ale jakoś nikt oprócz Zarządu nie narzeka i nie marudzi . Żadnego sponsora ( kilku drobnych których dzięki Zarządowi już nie ma ) to wstyd i hańba . Najtańsza składka w całej Gminie 90zł ( po podwyżce ) to jakiś żart , dodatkowo pokrywamy /płacimy za transport , badania , turnieje itd wiec składka to nie 90 tylko 150 a nawet czasami 200zł . Nie wliczając 20zł za za kolacje w Mc Donald po ostatnim meczu sparingowym - brawo Zarząd i Trenerzy - to jest cała prawda o tym zarządzaniu i systemu zajec waszych podopiecznych . Przykre , smutne , ale prawdziwe .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kk
ponad rok temu ocena: 60%  12
Jest to boisko dla ogólnego użytku oraz pod przyszłościowy zarobek dla miasta. Zimą aby móc zagrać na takim boisku kluby się zabijają aby zapłacić nie małe pieniądze za wynajęcie boiska, przykładem jest choćby Jarocin. Z tego co mi wiadomo zarząd nic nie obiecywał, przejął klub w długach i bardzo mocno stawia na szkolenie, o ile najstarszych grup to nie dotyczy to młodzież może się czuć się uprzywilejowana. Wszelkie pytania zawsze można zadać komuś kto się tym zajmuje a nie pisać głupoty w internecie
~ Max
ponad rok temu ocena: 43%  11
Jak dla mnie to warto zmieniać zarząd tego marnego klubu i tych nic nie potrafiących trenerów co wiedzę zdobywali z kanałów sportowych dno i nic więcej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kania
ponad rok temu ocena: 81%  10
Nie rozumiem dlaczego mieszacie tu Panowie Kanie ?? Kania nie ma z tym nic wspólnego , a wycieczki do płatności za zajęcia dzieci to wyłącznie sprawa pomiedzy Kanią a rodzicami , i chyba nie jest to tematem artykułu .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nożyce
ponad rok temu ocena: 35%  9
Uderz w stół a nożyce się odezwą - co za przypadek że 15 min po komentarzu ws sponsorów pojawiła się odpowiedź. A przecież nikt nic nie komentuje hahahahaha ps Proszę gazetę o obszerny artykuł nt naszego klubu bo obietnice były wielkie a została ... kolejna podwyżka. Rodzice mają prawo żądać wyjaśnień. Proszę przypomnieć co mówiono gdy klub przejmowano i porównać jak to wygląda dzisiaj. Jak wyglądają finanse, szkolenie, sponsoring i ogólna atmosfera wokół klubu. O stadion się nie boję, o szatnie się nie boję - boję się o to czy działania klubu sprostają warunkom jakie zostaną przygotowane. W mojej ocenie na razie wygląda to słabiutko.
~ 90zl = 50zl?
ponad rok temu ocena: 29%  8
Gdzie ci sponsorzy hej Kania gdzie ci sponsorzy. Podwyżkami się zajmijcie nie komentarzami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robi
ponad rok temu ocena: 67%  7
Pytanie do Pana Burmistrza gdzie będą wystawione wszystkie sprzęty które teraz posiada Osir pod chmrkę czy będzie trzeba pobudować nowe garaże które też niestety kosztują trzeba to doliczyć do kostów no i gdzie je postawić .Dlatego moje pytanie co ze sprzętem który jest w garażach .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robi
ponad rok temu ocena: 65%  6
#do inteligentnego inaczej # Nie chodzę na sesje. Od tego jest gazeta żeby podsunięte pomysły realizowała wystawiając taki artykuł ,a po drugie myślisz że nasz burmistrz jest tak zacofany że nie czyta co o nim piszą i o jego pomysłach .
~ do inteligentnego inaczej
ponad rok temu ocena: 67%  5
To takie pytanie do gazety? Lepiej na kolejnej sesji zapytac...logiczne? Burmistrz nie siedzi w redakcji tylko jest w biurze ratusza.
~ rodzic
ponad rok temu ocena: 63%  4
Pomysł na szatnie świetny. Zamiast wydawać miliony wydać połowę i mieć wszystko pod ręką. Pewnie kilka lat trzeba by czekać na wybudowanie nowego budynku, zresztą po co to robić jak widać że wcale nie nie takiej potrzeby. Panie wyborco ja nie pamiętam aby przed wyborami ktokolwiek tobie coś obiecywał. Była mowa o bieżni i boisku. I na to radni dali przyzwolenie. O szatniach zaczęto mówić po wyborach. Proponuję zająć się szukaniem sponsorów dla klubu i podwyżkami dla rodziców, bo coś z tym cienko. A zapowiedzi były szumne - pamiętamy! Sprawy inwestycji miejskich zostawić tym którzy nie myślą tylko o czubku własnego nosa (klubowy budynek?).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 41%  3
A tak tylko nadmienię - jak się jest w radzie miejskiej to trudno się przyznać do błędu. Proponuje następnym razem podpisać się RADNY.
~ ~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 56%  2
No to Panie Rodzicu zapraszam do obejrzenie wizualizacji, która wisi (a może już została zdjęta) na opłotowaniu stadionu. A jeżeli chodzi o szukanie sponsorów to o jakim klubie piszesz, bo nie mam pojęcia??
~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 41%  1
Przed wyborami pomysł był inny, jak dobrze pamiętam nowe szatnie pomiędzy boiskiem głównym a nową sztuczna płytą. Co się takiego wydarzyło, że zmieniła się koncepcja????? STARE zawsze będzie STARE i niekoniecznie tańsze w ostatecznym rozrachunku. Może warto pokazać wyborcom różnicę np.: w finansach , efektywności, pomiędzy budową nowych szatni a przebudową garaży. Doprowadzenie wod, kanalizacji, energetyki to w całej inwestycji nieduży wydatek. Panie Burmistrzu kto Panu doradza???? Radzę czym prędzej zmienić doradców jeżeli chodzi o inwestowanie publicznych pieniędzy w infrastrukturę stadionową.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji