Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Znowu głośno o Biedronce. Czy teraz powstanie na pewno?

› Aktualności 9 miesięcy temu    10.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 13 ocen 2 / 100%
A A A
Pogorzela. Market Biedronka miał tam powstać już kilka lat temu. Teraz znowu zrobiło się o tym głośnoPogorzela. Market Biedronka miał tam powstać już kilka lat temu. Teraz znowu zrobiło się o tym głośno fot. A. Fajczyk

W Pogorzeli ma powstać market Biedronka. O tym wiadomo od kilku lat. Władze gminy wiedzą, że inwestor Stadnina Koni „Dębno Polskie” buduje dla sieci market od podstaw, przy przelotowej szosie, niedaleko stacji benzynowej. - Boję się przytaknąć, bo 3 lata temu miała być „Biedronka”, mieszkańcy się ucieszyli, a teraz też głośniej się zrobiło - powiedział Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli. Obecnie inwestor czeka na „odrolnienie” terenu.

Pogorzelski włodarz zapewnia, że cały czas trwa procedura administracyjna związana z powstaniem marketu. W urzędzie miejskim przygotowywane i wydawane są dokumenty, które wskazują na fakt, że inwestor zmierza do tego, aby market wybudować.

- Pozwolenie na wskazanie lokalizacyjne -zostało wydane kilka lat temu, teraz wyszła zgoda na budowę kanalizacji, na odprowadzenie wody do kanalizacji deszczowej, na przyłącze wodociągowe. Chyba administrator nie robi tego po to tylko, aby wydawać niepotrzebnie środki na projekty, aby tworzyć biurokrację - zauważa burmistrz Curyk.

W Pogorzeli w ubiegłym roku postawiono market Dino, po uruchomieniu sklepu z sieci Biedronka, w sumie istniałyby 3 duże markety samoobsługowe. Dziś do najbliższej Biedronki mieszkańcy mają średnio ok. 13-15 km (w Borku czy Kobylinie). Burmistrz Curyk zauważa, że społeczność gminy bardzo by chciała, aby w mieście powstał nowy market. - Jest to trochę inny asortyment, są inne wyroby. Być może dwa markety Dino nie są się w stanie utrzymać, z któregoś właściciel zrezygnuje. Wybór, konkurencja są jak najbardziej wskazane na rynku. Mieszkańcy, jako klienci zdecydują sami - portfelami i nogami - powiedział Piotr Curyk. Burmistrz nie ukrywał, że gmina również na tym skorzysta.

- Każdy obiekt, który ma większą powierzchnię, to większy podatek do budżetu. Pojawią się też miejsca pracy. Nie słyszałem żadnych głosów przeciwnych - dodał, podkreślając, że dzięki nowemu marketowi miasto odżyje i dzięki temu ten utarg w sklepach innej branży również powinien być większy. - Mamy w mieście targ dwa razy w tygodniu - dojeżdżają do nas spoza gminy. Ida nie tylko na targ, ale też do sklepów, marketów - powiedział burmistrz Pogorzeli.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Martika
9 miesięcy temu 14
A ja bym sie chciala dowiedzieć jakni kiedy mozna składać podanie o pracę w biedronce??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
9 miesięcy temu 13
Dzięki znajomości ekonomii jaką prezentują autorowie poniższych komentarzy, PiS już teraz cieszy się z wyborów wygranych jesienią :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beny
9 miesięcy temu 12
Dawać ta Biedre a jak będzie trzeba to im pole mogę sprzedać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koza
9 miesięcy temu ocena: 0%  11
To może w Dalabuszkach Ci postawić Biedronke? Jak najbardziej w Pogorzeli Biedra się przyda. Czekamy. Dzięki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwerty
9 miesięcy temu ocena: 34%  10
Oj burmistrz masz pojęcie o żabach!!! Tą decyzja zniknie parę sklepów i targ w środę.Bo nie ma po co tam już w środę jechać! A pomidory kup sobie w biedrące A nie na targu. Tobie bynajmniej opłata nie wpłynie za środę A i tak podwyżkę sobie dasz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel IV RP
9 miesięcy temu ocena: 82%  9
"U mnie są trzy biedronki A sklepów małych zamknęło się 18. Dobry pomysł burmistrz. Brawo ty..." widocznie nie były konkurencyjne. Zresztą mamy wolny wybór, ludzie kupują tam gdzie chcą. Prawo rynku. Możesz zabronić robienia zakupów w twojej miejscowości, najlepiej w niedzielę wygłoś orędzie z ambony, może posłuchają cię.
~ Qwerty
9 miesięcy temu ocena: 36%  8
U mnie są trzy biedronki A sklepów małych zamknęło się 18. Dobry pomysł burmistrz. Brawo ty
~ Obywatel IV RP
9 miesięcy temu ocena: 70%  7
Parę sklepów, czy ty wiesz w ogóle o czym piszesz? W Pogo mamy trzy sklepy spożywcze, które w zupełności wystarczą. A do Biedry to i tak ludzie jeżdżą do okolicznych miejscowości.
~ Odp
9 miesięcy temu ocena: 79%  6
I znowu zawiść bo w Pogorzeli będzie market a u Ciebie nie.
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
9 miesięcy temu ocena: 39%  5
Burmistrz Pogorzeli to mentalnie głęboki PRL.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 86%  4
@~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń Od kiedy możliwość wyboru i konkurencyjność to cechy PRLu? Coś ci się pomyliło.
~ Obywatel IV RP
9 miesięcy temu ocena: 94%  3
Mentalnie to ty tkwisz głęboko w PRL, w tych swoich Dalabuszkach. W Pogorzeli są trzy sklepy spożywcze. Obecnie są dwa DINO i ta Biedra stanie się konkurencją jedynie dla tych marketów. Spożywczaki to tej pory jakoś istnieją i dają radę konkurować z marketami. Jedynie się zmieni to, że mieszkańcy zamiast jeździć do okolicznych Biedronek będą ją mieli u siebie.
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
9 miesięcy temu ocena: 27%  2
@Nick Bo tylko głęboki PRL może cieszyć się z tego, że padnie pewnie kilka drobnych firemek, które prowadzą sklepy i odprowadzają podatki w gminie Pogorzela. Biedronka zapłaci trochę podatku gruntowego i na tym koniec z daninami, bo szczątkowy podatek od dochodów płacony jest przez centralę a nie przez poszczególne oddziały. PS. Naprawdę takie rzeczy trzeba tłumaczyć?
~ Nick
9 miesięcy temu ocena: 94%  1
A ty skąd wiesz, jak z zapadłych Dalabuszek jestes?