Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zostanie otwarta niezwłocznie, jak tylko pozwolą

› Sport i rekreacja 24 dni temu    12.05.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Pływalnia Gostyń. Pływalnia "Na Fali" wciąż zamknięta fot. A. Fajczyk

Kiedy zostanie otwarta gostyńska pływalnia? To najczęściej zadawane pytanie przez mieszkańców Gostynia po tym, jak rząd pod koniec kwietnia ogłosił „powrót do normalności sportowej”. Gostyński basen jest nieczynny od 11 marca z powodu pandemii koronawirusa. Wszystkie zajęcia, zawody zostały odwołane do czasu uspokojenia sytuacji epidemicznej w kraju. Co dalej z gostyńską pływalnią?

- Nie znam odpowiedzi. W przeddzień konferencji premiera Mateusza Morawieckiego rozmawiałem z różnymi instytucjami, wysłałem pismo z zapytaniem o to, kiedy można udostępnić pływalnię do sanepidu, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu, kancelarii premiera - nie dostałem jeszcze odpowiedzi. Nie wiem, czy w ogóle ją dostanę - informuje Zbigniew Kordus, dyrektor gostyńskiego OSiR.

Szef gostyńskiego OSiR-u ma obawy, że otwarcie galerii handlowych i udostępnienie niektórych obiektów sportowych mogą spowodować, że społeczeństwo przestanie przestrzegać pewnych zasad i obostrzeń, wprowadzonych w związku z zahamowaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. A to może wpłynąć na decyzję rządu o tym, że etapy „powrotu do rzeczywistości” będą wprowadzane później.

- Myślę cały czas o szkołach - całkowite otwarcie placówek oświatowych może łączyć się z pozwoleniem na uruchomienie tego typu obiektów, pewnie pod kontrolą, z obostrzeniami, wtycznymi. Z dużym niepokojem patrzę na rozporządzenia - przyznaje Zbigniew Kordus.- Zadajemy sobie pytanie, w jakiej formie pływalnia miałaby być wtedy udostępniona? Jeśli basen będzie otwarty, to na pewno w formie dużych ograniczeń. Będziemy musieli obsługę zapewnić, także tę ratowniczą. Musimy zapewnić na dany obiekt minimum 2 ratowników - dodaje.

Gostyńska kryta pływalnia ma już prawie 12 lat. Skorzystało z niej sporo klientów. Urządzenia są już wyeksploatowane. Przed wybuchem pandemii koronawirusa gostyński samorząd rozważał remont i rozbudowę obiektu. Dyrekcja OSiR przygotowała nawet wizualizację zadania. - Sytuacja z koronawirusem spowodowała, że nadeszły trudne czasy, być może kryzys gospodarczy i plany trzeba będzie odłożyć - tłumaczy Zbigniew Kordus. Poważnie rozważano powiększenie hali basenowej. W tym przypadku jedyną możliwością byłaby rozbudowa obiektu pływalni w kierunku lasu, gdzie OSIR ma działkę. - Gdybyśmy zyskali powierzchnię, wtedy można by było ją wyposażyć w dodatkowe jacuzzi. Naprawdę mamy jedno SPA na całym obiekcie. Te wizje muszą na razie pozostać planami - mówi szef OSiR-u.

W planach było również nowe saunarium. Ten temat zakończy się na naprawie fińskiej sauny wykonanej przez zarządcę pływalni we własnym zakresie.

Dyrektor OSiR zaznacza, że - jeśli pływalnia zostanie udostępniona - nie będzie dwutygodniowej przerwy technologicznej, którą co roku zarządzano we wrześniu. - Wszystkie naprawy, które mogliśmy wykonać we własnym zakresie, już zrobiliśmy - wyjaśnia Zbigniew Kordus. Gostyński basen zostanie otwarty niezwłocznie, jak tylko władze rządowe pozwolą na uruchomienie tego typu obiektów. Wtedy też samorząd planuje uruchomić na nowo zajęcia nauki pływania dla najmłodszych.

Więcej w bieżącym wydaniu "Życia Gostynia"

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
21 dni temu 5
Jak nie ma pieniędzy to obnizcie sobie pensje o 20 procent mowie tu o budrzetowce tak jak najwiekszy pracodawca w mieście w geście solidarności w urzedach i sadach ciezko cokolwiek zalatwic bo koronawirus a ekspedientki w marketach tysiace klientów obsluguja i nikt ich o zdanie nie pyta jawna dyskryminacja podzial na lepszych i gorszych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kon
23 dni temu 4
Saunarium . Takie rzeczy powinny być jak otwierali basen.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kto chętny
23 dni temu ocena: 100%  3
I oczywiście klub pływacki w końcu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olaf
23 dni temu 2
Ciekawe skąd wiadomo ze to najczęściej zadawane pytanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MatemaTYka
22 dni temu 1
Ano stąd, że ludzie najczęściej je zadają. Wystarczy policzyć pytania. Można sobie pomóc grupując pytania w tabeli. Pozdrawiam