Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zostawili jajka i wyszli na poszukiwania zająca

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    5.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. W poszukiwaniu prezentów od Zająca na placu zabaw na gostyńskich Gostyń. W poszukiwaniu prezentów od Zająca na placu zabaw na gostyńskich "wałach" fot. A. Fajczyk

Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyniu przygotowali dziś dla dzieci z gostyńskich przedszkoli wielkanocne atrakcje.

Od rana w sali widowiskowej GOK Hutnik zorganizowano warsztaty, w których główną rolę odgrywały pisanki, farby i kredki. Maluchy miały okazję uruchomić wyobraźnię, ozdabiając kolorowe jajka lub przygotowując „pisankowe” rysunki. Natchnieniem była Pani Zającowa, która chętnie pozowała do zdjęć. Dzieci w ogóle się jej nie bały. Były też tańce, ale i tak dzieci najbardziej podekscytowane były tym, co miało ich spotkać na pobliskim placu zabaw. Po warsztatach uczestnicy wyszli na spacer i dotarli na palc przy ul. Leszczyńskiej, po drodze śpiewając. Przy okazji wypatrywali zająca, który chował się za drzewami. Wielkanocna maskotka przywitała się z maluchami i poinformowała, że na placu zabaw wśród krzewów, zabawek i drzew kryją się prezenty. Dzieci ruszyły na poszukiwania paczek.

O strajku gostyńskich szkół i przedszkoli - KLIK

- Z daleka już widzieliśmy pod drzewem te paczki. Były też za zabawkami, pod ławkami - mówiły wesołe dzieci, kiedy już trzymały paczki w rekach.

Chórem przyznały, że bardzo lubią słodycze i ze smakiem zjedzą czekoladowe batoniki i wafelki. Zając jeszcze długo był rozrywany przez przedszkolaki na placu zabaw. Każdy chciał mieć z nim zdjęcie. Po sesji zdjęciowej, której towarzyszyła słoneczna pogoda, maluchy rozeszły się do przedszkoli. Młodzieżowa Rada Miejska podobną inicjatywę zorganizowała w grudniu 2018 r. z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki śpiewały kolędy. Bardzo im się to spodobało i dlatego młodzież postanowiła umilić maluchom czas przed Wielkanocą.

Kiermasz wielkanocny - KLIK 

O czujniku mierzącym jakość powietrza - TUTAJ

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mati
  ponad rok temu 1
  Wielkie brawa dla Młodzieżowej Rady Miejskiej. Wreszcie widać, że działa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji