Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zrób paczkę i zostań Mikołajem dla dzieci i seniorów

8 miesięcy temu    15.10.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat. Ubiegłoroczne przekazanie paczek przez uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w GostyniuPowiat. Ubiegłoroczne przekazanie paczek przez uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu fot. PCPR Gostyń

Po raz dwunasty ruszyła powiatowa akcja pomocowa MIKOŁAJE. Przedsięwzięcie polegające na przygotowaniu paczki dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego, wskazanych przez organizatorów, prowadzą Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”. Paczka z prezentami może też być przygotowana dla lub osoby starszej, samotnej, schorowanej czy z niepełnosprawnością. Mogą składać się ze długoterminowych środków żywności, słodyczy, środków czystości oraz artykułów chemicznych, np. proszków do prania oraz kocy.

Poszczególni uczestnicy akcji obejmują swoim patronatem konkretne osoby. Wolontariusz - grupowy lub indywidualny przygotowujący paczkę - sam ustala jej wartość. Można też zebrać i przekazać dary, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” złożą następnie paczki dla potrzebujących. Inną formą pomocy praktykowaną w ostatnich latach jest także zebranie środków finansowych i przekazanie ich na np. leczenie stomatologiczne, rehabilitacyjne lub okulistyczne dziecka, przez konto Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Przygotowane paczki trafiają następnie dyskretnie do rodziców, którzy, budując swój autorytet, wręczają dzieciom upominki pod choinkę.

- Chodzi o to, żeby dzieci zobaczyły, że mają rodziców, którzy mimo przeciwności losu starają się być dobrymi rodzicami, a trudna sytuacja w tym nie przeszkadza, aby dać dziecku taką paczkę - mówi Mirosław Sobkowiak. dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Natomiast prezenty dla seniorów czy osób z niepełnosprawnością zostają przekazane im bezpośrednio. Pracownicy i wolontariusze PCPR w Gostyniu, Ośrodków Pomocy Społecznej w Borku Wlkp., Gostyniu, Krobi, Pępowie, Piaskach, Pogorzeli, Poniecu oraz Stowarzyszenia „DZIECKO” od 12 lat dbają o to, by paczki trafiły do swoich adresatów przed Świętami Bożego Narodzenia.

Do tej pory dzięki wspólnej akcji mieszkańcy powiatu przygotowali już ponad cztery tysiące dużych paczek dla dzieciaków, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką i dla potrzebujących wsparcia samotnych seniorów czy osób z niepełnosprawnością.

Obecnie instytucje opieki społecznej są w trakcie sporządzania listy osób wymagających wsparcia. W akcję włączyli się także darczyńcy: szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz indywidualni mieszkańcy powiatu.

Organizatorzy zapraszają tych, którzy chcą przygotować paczkę dla dziecka lub dla samotnego seniora czy osoby z niepełnosprawnością, do kontaktu z PCPR w Gostyniu (65 572 75 28) lub Stowarzyszeniem „DZIECKO” (725 167 236). Koordynatorami akcji są Dominika Karlińska, Violetta Pawlak, Hanna Czwojda i Mirosław Sobkowiak.

Paczki odbiera PCPR w Gostyniu, ul. Wrocławska 8 do 17 grudnia.

Czytaj także: jak zmienily się upodobania polityczne w naszym powiecie

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!