Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zrobione własnoręcznie, jak i kupione. Klasyczne i skrzynkowe

› Sport i rekreacja ponad rok temu    15.10.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pudliszki. W konkursie latawcowym najlepsi zawodnicy i zawodniczki mogli wybrać sobie nagrody. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrodyPudliszki. W konkursie latawcowym najlepsi zawodnicy i zawodniczki mogli wybrać sobie nagrody. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody fot. Bogdan Bujak

Z roku na rok coraz większą skalę przybiera Dzień Latawca w Pudliszkach (12 października). Obecnie ma on już bardziej formę pikniku rodzinnego przygotowywanego przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Fenrycha oraz radę rodziców. Pomysłodawczyniami całego przedsięwzięcia są pedagog: Beata Cebulska i Jagoda Grzelczak. W jej „rozkręcanie” mocno zaangażowali się także nauczyciele i rodzice.

Na organizowaną od ponad dekady imprezę od pewnego momentu zaczęli zjeżdżać mieszkańcy z okolicznych miejscowości. Bo widok 60 czy 70 latawców w powietrzu robi wrażenie.

– W tym roku mieliśmy zapisanych startujących w konkursie latawcowym 79 latawców – mówi Andrzej Żołędziowski ze Szkoły Podstawowej w Pudliszkach.

Idealne warunki do lotów - słońce i wiatr - sprawiły, że w niedzielne przedpołudnie na niebie nad stanicą myśliwską w Karcu pojawiło się wiele latawców. Takich robionych własnoręcznie, jak i kupionych, klasycznych i skrzynkowych.

– Ja pamiętam nasze czasy, dużo niedzieli spędzonych w taki sposób. Niesamowitą radochę związaną z samą konstrukcją, szansą na zobaczenie, czy one latają. A my dzisiaj, dzięki naszemu piknikowi integracyjnemu staramy się odciągnąć dzieci od mediów: komputerów, smartfonów, tabletów i tak dalej. Wyciągnąć na zieleń, świeże powietrze – tłumaczy jeden z podstawowych celów Dnia Latawca nauczyciel w pudliszkowskiej podstawówce.

Drugi, to nauka przez doświadczenie.

– Przykładowo wykorzystanie jakichś najprostszych praw fizyki. Dziecko, które puszcza latawca jest dzięki temu w stanie zrozumieć, że im dłuższy ogon, tym latawiec jest bardziej stabilny – dodaje nauczyciel.

No i oczywiście integracja, dzięki której rodzice są w stanie przekazać życiowe doświadczenia swoim pociechom.

Przeczytaj również: ruszyła akcja Mikołaje dla najuboższych rodzin z naszego terenu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!