Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zupełnie nowe boisko. Remonty szkolne za ponad półtora miliona

› Aktualności 8 miesięcy temu    12.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Na wyremontowanym boisku przed Szkołą Podstawową nr 3 w Gostyniu znajdują się zielone oazy z ławeczkamiGostyń. Na wyremontowanym boisku przed Szkołą Podstawową nr 3 w Gostyniu znajdują się zielone oazy z ławeczkami fot. A. Fajczyk

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu po powrocie z wakacji przed budynkiem szkolnym zastali zupełnie nowe boisko. Zniknęła większa część starego, popękanego i bardzo zniszczonego asfaltu, z połatanymi dziurami. Zastąpiła go betonowa kostka brukowa, położona na powierzchni 2000 m kw. - Praktycznie przez całe wakacje trwały roboty, związane z remontem boiska - mówi Józef Gerowski, dyrektor szkoły. Wykonawcą zadania była firma WIT-BUD Witolda Niedzieli z Gostynia.

Na części dawnego asfaltu, który został zdarty powstał teren zielony, który może służyć pod ewentualny przyszły naukowy plac zabaw. Nawierzchnia głównego asfaltowego boiska, które korzeniami sięgało 1965 r. została wyłożona kostką brukową.

- Została ona ułożona w ten sposób, że powstało rondo i droga. Wzór ewentualnie może służyć do nauki jady rowerem i egzaminów na kartę rowerową, jakie uczniowie zdają w szkole podstawowej - opowiada J. Gerowski. Dyrektor chwali się, że na przebudowanym boisku powstały też piękne murowane siedziska, z drewnianymi ławeczkami. W ich pobliżu stworzono klomby, nasadzono zieleń: drzewa, krzewy.

- Przy jednym z boków boiska kostka została położona w kształcie szachownicy. Mamy teraz duże szachy polowe. Uczniowie mogą sobie grać. Bardzo mocno teren się zmienił. Ale tez asfalt na boisku był zniszczony, stary asfalt, w którym robiły się wyrwy pamiętał rok 1965. My tylko łataliśmy go doraźnie, ale gruntownego remontu to boisko nigdy nie przechodziło - wyjaśnił dyrektor szkoły.

Zaznaczył, że zakres prac był duży, co pochłonęło sporo kosztów. Przebudowa kosztowała 401 tys. zł. Wewnątrz gostyńskiej „trójki” przygotowano 4 kolejne sale lekcyjne, w tym 3 przeznaczone do przyjęcia trzech nowych klas pierwszych, malując ściany. Zostały one również wyposażone w nowe ławki, krzesełka, szafki zewnętrzne.

Są nowe tablice i monitory multimedialne. Poza tym wyremontowano szatnie i gabinet dyrektora Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gostyniu nie jest jedyną w gminie, w której wakacyjne miesiące wykorzystano na remonty. Kostkę brukową na boisku położono też przy szkole w Goli.

O nowym parku w mieście czytaj TUTAJ

Przy gostyńskiej „piątce” powstaje boisko wielofunkcyjne, ale podczas dwumiesięcznej przerwy wyremontowano wewnątrz budynku wszystkie łazienki (6) dla starszych uczniów z kl. IV - VIII. Prace naprawcze nie ominęły pozostałych szkół i przedszkoli. Pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 1 w Gostyniu doczekali się pomieszczenia gospodarczego. W innym przedszkolu (nr 5) wymieniono ogrodzenie. W szkołach wiejskich podczas wakacji trwały remonty łazienek, malowano sale lekcyjne. W Sikorzynie wymalowano i wyszpachlowano salę gimnastyczną. W sumie z budżetu na przebudowy i prace naprawcze, jakie wykonano podczas wakacji w szkołach, prowadzonych przez gminę Gostyń wydano 1 613 024 zł.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Barbara
  8 miesięcy temu 1
  O rany moja szkółka. Była, jest i będzie najpiękniejsza. Najpiękniejsze wspomnienia. Cudowny i nieziemsko przystojny Pan dyrektor Dworecki z resztą wszyscy nauczyciele fajni ludzie. Pan Paweł Hubner mój wychowawca kochany i cytowany do dziś chyba przez wszystkich (panie dzieju).
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji