Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Związki zawodowe w dawnym „Filtronie”. Zbierają podpisy członkowskie

› Aktualności miesiąc temu    27.05.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 16 ocen 9 / 78%
A A A
Gostyń. Krzysztof Wojtkowiak został szefem OPZZ Konfederacja Pracy w zakładzie MANN+Hummel FT w Gostyniu Gostyń. Krzysztof Wojtkowiak został szefem OPZZ Konfederacja Pracy w zakładzie MANN+Hummel FT w Gostyniu  fot. fotomontaż Z. Pacanowski/A. Fajczyk

Przy zakładzie MANN+Hummel FT w Gostyniu zarejestrowana została organizacja zakładowa OPZZ „Konfederacja Pracy”. Ukonstytuował się zarząd, aktualnie zbierane są podpisy członkowskie. - Już od kilku lat pracownicy próbowali w tej firmie założyć związki, ale zawsze komuś nie wyszło. Zanim organizacja została sformalizowana, wieści o planach doszły do władz i wszystko się rozmyło. Ostatni raz, z tego co się orientuję, próbowano może 5 lat temu. Plany skończyły się fiaskiem. My przygotowaliśmy to tak, że nikt się nie dowiedział - opowiada Krzysztof Wojtkowiak, przewodniczący OPZZ „Konfederacja Pracy”.

W ubiegłym tygodniu dokumenty świadczące o ukonstytuowaniu się komitetu założycielskiego organizacji trafiły do kadr. Szef związku zawodowego zapewnia, że chciałby spotkać się z zarządem firmy.

- Robimy swoje, nadaliśmy organizacji REGON. Z zarządem przyjdzie czas, żeby porozmawiać. Na razie zbierane są podpisy członkowskie. Mamy mniej więcej 2050 pracowników, ale zdajemy sobie sprawę, że każdy z nich nie będzie związkowcem. Zapisy są dobrowolne. Sądzimy, że niektórzy - zanim wstąpią w te szeregi - będą czekali na pierwsze kroki z naszej strony - mówi Krzysztof Wojtkowiak.

Chociaż, jak zauważa, inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem wśród pracowników - i tych fizycznych, i biurowych. Przewodniczący OPZZ „Konfederacja Pracy” zapewnia, że związek zawodowy został utworzony po to, by bronić interesów pracowniczych, dbać o ich dobro, poprawiać sytuację społeczną i materialną, ale też dbać o dobro firmy.

- Nie chcemy absolutnie na nikogo krzyczeć, chcemy dialogu. Chcemy mieć wpływ na to, jak traktowany jest pracownik, na kształtowanie systemu wynagrodzeń, premii, na dane urlopowe, społeczny inspektorat, fundusz socjalny - dodaje szef związku.

Przyznaje, że nie jest zadowolony ostatnim obniżeniem pensji i skróceniem tygodniowego czasu pracy o jeden dzień. Przewodniczący OPZZ nie chce ujawniać, jaka będzie pierwsza inicjatywa związkowa.

- Teraz czas na gest ze strony zarządu firmy, który w ciągu 14 dni musi wydać komunikat do pracowników informując, że powstały związki zawodowe. Chciałbym się spotkać z przedstawicielem zarządu. Na razie - od czasu złożenia papierów w kadrach - nikt się do mnie nie odezwał - mówi Krzysztof Wojtkowiak.

Jesteśmy ciekawi, czy szefostwo zakładu zwanego dawniej „WIX Filtron” jest zaskoczone powstaniem organizacji związkowej? Jak zarząd spółki zamierza współpracować z OPZZ? Zwróciliśmy się z wnioskiem o komentarz w zaistniałej sytuacji. Nie chciano rozmawiać z dziennikarzem telefonicznie, dlatego pytania wysłaliśmy mailem. Do czasu wysyłki gazety do wydruku, nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jak tylko ją dostaniemy, przekażemy Czytelnikom.

+ 7 głosów: 9 (78%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (21)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Obserwator
miesiąc temu ocena: 100%  21
Trzymam kciuki za powodzenie akcji. Jeśli nie związki, to kto was obroni przed wyzyskiem ? Bajki o tym że nie ma pieniędzy słyszałem już nie raz, oglądając jednocześnie nowe milionowe inwestycje. Brawo, że są ludzie którzy podnoszą głowę i nie dają się dymac za miskę ryżu. Firmy boją się związków bo musieliby jednak trochę zadbać o pracownika. Moje doświadczenie z sąsiedniej firmy pokazuje, że tylko solidarnej i zjednoczonej grupie udało się wywalczyć podwyżki, reszta obeszła się smakiem, bo zabrakło im odwagi postawienia wszystkiego na jedną kartę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Były pracownik
miesiąc temu ocena: 67%  20
Tam się nie da utworzyć związków zawodowych. Całe rodziny tam pracują. I jeden drugiemu będzie robił pod górkę? Haha proszę was. Wujek brygadzista i całe drzewo genealogiczne pod nim. I co ? Szczekają na spotkaniach rodzinnych jak to im źle. Ale to nic nie zmienia na 10 szczekaczy. Z szeregu wystąpi tam może 1! A reszta instynktownie boi się o pracę. Korporacja to Firma pod p.erdalaczy. I tak tam jest. Koledzy zbijają piątki. A cię pod piernicza że kasku nie nosisz. A masz tą samą wypłatę. No jak ? Jak związki zawodowe w dawnym Filtronie ? Hahaha lepiej by się przyjrzeć stanowiskom Kierowniczym na Magazynach :) za Pana od Miodku nie złe cyrki robili. Gebelsy wam dadzą związki zawodowe ... hahaha jak tu się nie śmiać... 300 osób zwolnią pstryknieciem palca. A reszta parobków będzie grzecznie ciągnąć za 3 robotę :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ror
miesiąc temu ocena: 100%  19
Zdun nie bądź śmieszny. Nie będziemy na nikogo krzyczeć. Kim Ty jesteś po 10 latach poza firmą żeby się wypowiadac. Szukasz ciepłej posadki aby się nie narobić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antykotor
miesiąc temu ocena: 100%  18
Masz rację znalazł się dobry Samarytanin hehe leje z tego Ciepła posadka dla siebie i ziomków w radzie a pracowników oleje ciepła uryna
~ Shmidt
miesiąc temu ocena: 100%  17
Polskie związki zawodowe w niemieckim zakładzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ------
miesiąc temu ocena: 75%  16
wszyscy tacy mądrzy ? otwórzcie swoje biznesy i zobaczycie ile można zapłacić pracownikowi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ luk
miesiąc temu ocena: 88%  15
Walić filtron, wolałbym zostać bezdomnym niż cierpieć w tym kołchozie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pracownik
miesiąc temu ocena: 100%  14
Ciekawe ile osób przed zapisaniem się przeczytało ustawę o związkach zawodowych i statut tego związku?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polak
miesiąc temu ocena: 57%  13
Tyle głosów że po co robić tak czy siak czy po co więcej jak można tylko trochę popracować. Nie rozumiem. Jak się nie podoba i jest tak źle w tej firmie to skąd mają tylu pracowników ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pracownik
miesiąc temu ocena: 81%  12
Brawo !!! W koncu znaleźli się odważni, którym udało się te związki założyć. Nie zostali złapani przez "firmowych łapaczy" zarząd nie odpowiada, bo po prostu sie boi. Boi się tego, że wyjdą brudy na jaw. Zamiast krytykować przewodniczącego cieszcie się, ze miał odwagę on i reszta członków by związek założyć. Niech działają!! Jeszcze raz brawo !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bluw
miesiąc temu ocena: 50%  11
Kto każe robić więcej?? Kierownictwo.. A jak coś im nie pasuje to nagana albo upomnienie.. A zawiazki w tych sytuacjach nie nie zrobią. Dadzą Ci wolny dzień w tyg a przyjdziesz za darmo w sobotę. I związek nic tu nie poradzi.. Porażka. Założyli związek A inni ludzie będą cierpieć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierowca
miesiąc temu ocena: 67%  10
Skoro masz wolne w tyg. a przyjdziesz za ten dzień w sob. to jakie za darmo !? Masz zapłacone ! Weź nie siej fermentu !
~ filtron
miesiąc temu ocena: 83%  9
Nie zapisuj się do związku zawodowego jak nie chcesz, a nie wypisuj wszędzie tych swoich mądrości. Kto pracuje , kto nie pracuje. Co cię to obchodzi. Skoro będzie 150 pracowników to będzie związek i tyle. Z tego co wiem jest już zapisanych dużo więcej. Ciebie nikt tam nie chce. Chcesz inny związek to zacznij działać , szukać ludzi, przestań tu zaśmiecać wszelkie fora.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dobry Samarytanin Krzyś
miesiąc temu ocena: 38%  8
A To Napewno Wszystko dla dobra pracowników??? Czy zrzeknie się wynagrodzenia przecież dla dobra to robi nie dla pieniędzy koleś który 10 lat tam nie pracował się martwi że pensje obcięli pracowniką
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fredd
miesiąc temu ocena: 90%  7
Ja się boję, że te obniżki pensji w wielu firmach jak tu juz pozostaną, i mało która frma wroci do wczesniejszej stawki po wygasnieciu tarczy (bo dopłaty rządowe do pensji trwają 3 miesiace i w ramach tego przepisu firma obniza o 20%). A co potem? Zamieniamy sie we wschodnio-europejską oligarchię - biedne ciułające spoleczeństwo i syte bogate elity rządowe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uu
miesiąc temu ocena: 78%  6
Tak 3mac !!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bluw
miesiąc temu ocena: 30%  5
Taa. A teraz firma będzie się msciła na pracownikach za związki zawodowe. Nie długo będziemy robić więcej niż norma za te same pieniądze,albo będziemy chodzić grafikowo w soboty w nagrodę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Traktor
miesiąc temu ocena: 100%  4
Dawno juz robicie wiecej
~ Abcd
miesiąc temu ocena: 80%  3
A co do teraz tak nie było? Już od dawna chodzimy w soboty za darmo, albo na brygady za śmieszne pieniądze
~ Beduin
miesiąc temu ocena: 100%  2
A kto ci każe robić więcej , firma już pokazała gdzie ma ludzi -w dupie bardzo głęboko. A praca ponad normy , ludzie są sami winni bo za złotówkę dadzą sobie ch..A ogolić taka prawda więc nie narzekajcie
~ Filtron
miesiąc temu ocena: 67%  1
To już się dzieje na niektórych działach. Mam nadzieję jednak, że związki coś zdziałają.