Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zwierzaki siedzą pod prysznicem, w ubikacji, u nas w domach

› Aktualności ponad rok temu    13.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A
W Schronisku dla Zwierząt w Dalabuszkach, powstanie osobna kociarnia. Kontener będzie wykorzystany jako magazyn na karmęW Schronisku dla Zwierząt w Dalabuszkach, powstanie osobna kociarnia. Kontener będzie wykorzystany jako magazyn na karmę fot. fotomontaż

Jeszcze w tym roku, w Schronisku dla Zwierząt w Dalabuszkach, powstanie osobna kociarnia - izolatka, będzie też odpowiednie miejsce do przechowywania wszelkiego rodzaju karmy dla zwierząt. Gostyńscy radni zabezpieczyli 40 000 zł w gminnym budżecie na zakup dużego, ogrzewanego kontenera.

- Czy musi być akurat taki? Nie może to być garaż za 4 tysiące? To będzie jakiś duży, z wodą doprowadzoną? - dopytywał radny Krzysztof Wojtkowiak, któremu kwota zaproponowana na zakup obiektu wydawała się zbyt duża.

Zbiórka dla Filipa zakończona sukcesem - TUTAJ

Dyskusja miała miejsce podczas posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego i promocji rady miejskiej. Wyjaśniono, że obiekt do przechowywania żywności, karmy dla zwierząt musi być przede wszystkim szczelny, odporny na wilgoć. Odpowiedziała radna Krystyna Hejnowicz ze Stowarzyszenia „Noe”, które prowadzi schronisko.

- Chodzi o to, aby to pomieszczenie, w którym obecnie znajduje się karma przeznaczyć dla kotów. Te zwierzaki siedzą obecnie pod prysznicem, w ubikacji i są u nas w domach. Sama miałam już 6, 7 w domu, ponieważ nie było miejsca w schronisku - wyjaśniła.

W schronisku w Dalabuszkach obecnie jest jedna kociarnia, jest też jedno pomieszczenie do przechowywania karmy i żywności dla zwierzaków. Nie są to jednak warunki wystarczające do opieki nad kotami, które dużo gorzej niż np. psy znoszą stres, spowodowany pobytem w schronisku, zamknięciem w małym pomieszczeniu. Przez to częściej chorują. - Do schroniska trafiają najczęściej zwierzaki po wypadkach, chore, ewentualnie małe, znalezione bez matki. Mamy kłopot, aby odseparować te chore od zdrowych - mówi Marcin Krawiec, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu, który zarządza obiektem w Dalabuszkach.

Zarówno Stowarzyszenie, jak i administracja schroniska alarmują - schronisko trzeba przystosować do opieki nad kotami, brakuje izolatki i porządnej kociarni. Sygnały o konieczności zmiany warunków pod tym względem przekazywane są do gminy przez Stowarzyszenie od 2 lat.

- Koty w trudnych przypadkach były lokalizowane w domach prywatnych, u wolontariuszy. Z czasem chętni się wykruszyli, a chcielibyśmy mieć zabezpieczenie w schronisku, aby to lepiej działało - mówi wolontariuszka, pracująca ze zwierzakami.

Za kwotę, którą zabezpieczyli gostyńscy radni w gminnym budżecie, w schronisku zostanie zakupiony kontener, który docelowo przeznaczony będzie na magazyn do przechowywania karmy i żywności. Zostanie do niego doprowadzona woda, energia elektryczna, będzie ogrzewany, aby nie było problemu z wilgocią, czy zimą - z zamarzaniem. Z kolei pomieszczenie, w którym obecnie przebywają koty, po drobnym remoncie, będzie wykorzystywane jako schronienie dla kotów czy izolatka.

O szefie kontrabandy, który sam zgłosił się na policję - KLIK

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!