Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zwycięzyły strachy

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    20.09.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Klasa V c z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi zwyciężyła w konkursie na najciekawiej przebraną klasę. Odbyło się to podczas V Pikniku Rodzinnego, który zorganizowano 12 września.

W słoneczną niedzielę Krobią zawładnęły czarownice, piraci, duchy, biało-czerwoni kibice, księżniczki i ochroniarze, a także Indianie i roboty. Wczesnym popołudniem, zgodnie z tradycją, władzę w mieście przejęły dzieci i młodzież, odbierając specjalny klucz do bram Krobi od wiceburmistrza gminy Gerarda Misiaczyka. Następnie kolorowy szpaler uczniów przemaszerował ulicami z rynku na plac przed szkołą podstawową w Krobi. Tam odbył się festyn, połączony z oddaniem do użytku szkolnego budynku, po gruntownym remoncie i termomodernizacji. Po oficjalnym otwarciu specjalna komisja dokonała wyboru najbarwniej przebranej klasy. Uczniowie musieli się wcześniej zaprezentować przed jury i publicznością. Można było zobaczyć najróżniejsze oryginalne stroje: czarownic, piratów, robotów, wróżek, księżniczek i ich ochroniarzy. Ostatecznie jury zdecydowało, że zwyciężyła klasa V c, której uczniowie przebrali się za "strachy-lachy". W nagrodę otrzymali 150 zł i wolny dzień od zajęć do dyspozycji. - Możemy sobie w tym dniu pojechać na wycieczkę, możemy też w inny ciekawy sposób sobie go zorganizować. Na razie nic "na gorąco" nie planujemy, klasa jest tak twórcza, że oni w mig coś wymyśla - zdradziła Katarzyna Płaczek, wychowawczyni kl. V c. - Ten pomysł na przebranie narodził się dopiero w tym tygodniu, chociaż wiedzieliśmy o festynie od ubiegłego roku szkolnego - dodała. (AgFa)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!