Dostosuj wydruk

Policyjna interwencja na szkolnej wycieczce. Wyczuli alkohol...

Policyjna interwencja na szkolnej wycieczce. Wyczuli alkohol...

Szkolna wycieczka i alkohol pity po kryjomu. Do redakcji zgłosiła się zaniepokojona Czytelniczka. Jej chrześniak uczestniczył w drugim tygodniu czerwca w szkolnej wycieczce. Kobieta twierdzi, że pojawił się na niej alkohol i interweniowała policja. - Wszystko jest przemilczane, a za chwilę wydarzyć się może coś gorszego i tylko pozostali uczniowie są poszkodowani – mówi mieszkanka gm. Pogorzela.

 

Uczniowie jednej ze starszych klas, wyjechali na wypoczynek do woj. dolnośląskiego. - Na miejscu interweniowała policja, ale zbadali tylko jednego chłopca, który miał ponad 1.5 promila alkoholu, wezwali rodziców chłopców, nauczyciel zgłosił sprawę dyrektorowi. (…) Sprawa ucichła – mówi mieszkanka.

Okazuje się, że interwencja faktycznie miała miejsce, chociaż ilość promili, o której wspomina kobieta, jest mocno przesadzona. Oficer prasowy policji w Ząbkowicach Śląskich potwierdza, że tamtejsi funkcjonariusze zostali wezwani do grupy dzieci, która przebywała wraz z opiekunami na wycieczce.

- Na stacji paliw policjanci dostali informację, że od jednego chłopca czuć było zapach alkoholu. 14-latek został sprawdzony na alkosensorze. Wynik to 0,1 promila w organizmie. Chłopiec przyznał się, że pił alkohol wraz z dwoma kolegami. Dodatkowo miał przy sobie butelkę z wodą, do której wlał alkohol – informuje kom. Ilona Golec, oficer prasowy.

Chłopiec został odebrany przez rodziców i nie kontynuował wycieczki szkolnej.

- Dokumentacja ze zdarzenia zostanie przesłana do Sądu Rodzinnego właściwego miejscowo – dodaje kom. Ilona Golec.

Dyrektor pogorzelskiej podstawówki nie chce komentować sytuacji. Zapewnia, że nikomu nie stała się krzywda.

Czytaj także: Krótsze lekcje przez upały. Dwie szkoły się wyłamały. Dlaczego?

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2019.06.14

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00