Dostosuj wydruk

Żyjemy tym Paradiso, czasami nawet cały rok

Żyjemy tym Paradiso, czasami nawet cały rok

Powoli we wtorkowe popołudnie zaczęły się zjeżdżać autobusy i samochody prywatne z pielgrzymami na tegoroczne Dni Młodych Paradiso. Od godziny 15.00 otwarto rejestrację. Pierwsza na miejscu zjawiła się młodzież z okolic Gostynia, Dolska czy Rydzyny, ale spodziewano się także osób z drugiego krańca Polski, jak to było w latach ubiegłych.

- Mnie przyciąga wspaniała energia, przeżycia duchowe, różne świadectwa, w zeszłym roku były naprawdę fajne, między innymi pana Andrzeja Sowy. Bardzo ciekawe opowiadał. W ogóle super atmosfera, ludzie. Ja na przykład poznałam osoby z Gdańska, z Mazur - mówiła Agata, która z Paradiso jest od początku, a przyjechała z koleżankami Weroniką, Anią i Julią z okolic Starej Krobi i Krobi, debiutującymi na Dniach Młodych.

Z podobnych powodów na Świętą Górę po raz trzeci przybyły Marysia, Kasia i Natalia z Duszpasterstwa Jordan, jednego z organizatorów imprezy.

- Żyjemy tym Paradiso, czasami nawet przez cały rok. To jest taki dobry początek wakacji, żeby napełnić się Duchem Świętym, razem spędzić ten czas z innymi, ale też z Panem Bogiem - opowiadają Marysia, Kasia i Natalia.

Dla księży Filipinów przyjazd młodych to inwestycja w przyszłość kościoła i możliwość zmiany jego wizerunku.

- To jest taka propozycja w duchu Świętego Filipa, który mówił do młodych, że możecie robić wszystko byle byście nie grzeszyli. „Bądźcie dobrzy, jeśli potraficie” - to takie hasło, które często powtarzamy. Właśnie robić coś dobrego, a przy tym rozwijać swoje zdolności, talenty. Otwierać się na piękno, na sztukę, jak to będzie w czasie tych dni, ale jest też czas na pochwalenie Pana Boga, na budowanie wspólnoty, swojej duchowości - tłumaczy superior ksiądz Marek Dudek COr.

W tym roku około 600 osób, które zapisało się na Paradiso będzie miało możliwość skorzystania z 22 warsztatów.

- Bardzo zależy nam na rozwoju osobistym naszych uczestników. Konferencje oraz świadectwa, w których mogą wziąć udział to też taki szczególny czas przemyślenia, budowania wspólnoty i zawierania nowych przyjaźni. W czwartek jest szczególny dzień, zakończenie Oktawy Bożego Ciała dlatego w ramach warsztatów będzie coś niespodziewanego, gdzie wszyscy uczestnicy będą mogli stworzyć coś wspólnie - oznajmia Paula Rejkiewicz, rzecznik prasowy wydarzenia.

Tegoroczną nowinką są już specjalne koszulki z grafiką Paradiso oraz ekologiczne niespodzianki, które przybyli otrzymywali przy rejestracji.

Dni Młodych Paradiso potrwają do soboty, 29 czerwca.

Czytaj również: w najbliższą sobotę wielkie otwarcie boiska w Gostyniu

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2019.06.26

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00