Dostosuj wydruk

Znalazł portfel ze sporą gotówką i... kupił pralkę

Znalazł portfel ze sporą gotówką i... kupił pralkę

Zgłosił policjantom, że zgubił portfel. W środku, oprócz sporej gotówki, były dokumenty i karty kredytowe. W międzyczasie ktoś skorzystał ze znaleziska.

 

Mieszkaniec (43 l.) naszego powiatu zgłosił gostyńskiej policji, że zgubił portfel z zawartością dokumentów, kart kredytowych oraz 4 tysięcy złotych. Brak portfela zauważył dopiero po całodniowym pobycie w różnych miejscach. Podejrzewał, że mógł go zostawić podczas robienia zakupów, w jednym z gostyńskich marketów.

- Policjanci wspólnie ze zgłaszającym przeanalizowali przebieg całego dnia. Ustalili, że sprawcą przywłaszczenia jest jeden z klientów marketu, który wykorzystał moment, że nikogo nie było w punkcie obsługi. Po wyjściu z marketu wyjął plik pieniędzy, a portfel wraz z dokumentami wyrzucił do kosza na śmieci – relacjonuje asp. sztab. Monika Curyk z gostyńskiej komendy.

Mężczyzna nie szukał właściciela zgubionego przedmiotu. Jeszcze tego samego dnia postanowił pójść na zakupy.

- Za część skradzionych pieniędzy zakupił sprzęt AGD, a konkretnie pralkę. Policjanci, którzy dotarli do mężczyzny, odzyskali połowę pieniędzy, czyli 2 tysiące złotych – dodaje M. Curyk.

Mężczyzna (56 l.) - mieszkaniec Gostynia - usłyszał już zarzut przywłaszczenia. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także o mieszkańcu Gostynia, ktory nieźle bawił się nad morzem. Pluł, obrażał funkcjonariuszy i oddawał mocz na plaży. 

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2019.07.17

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00