Dostosuj wydruk

Wypadek na wojewódzkiej. Droga do Rawicza zablokowana

Wypadek na wojewódzkiej. Droga do Rawicza zablokowana

Na utrudnienia w ruchu mogą trafić kierowcy, jadący z Gostynia w kierunku Wrocławia. Zablokowana jest droga wojewódzka 434 na odcinku Krobia - Rawicz. Jak informuje portal rawicz24.pl, przed godz. 16.00 doszło tam do wypadku samochodowego. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z ustaleń dziennikarzy portalu rawicz24.pl wynika, że jedna osoba została ranna. Na miejscu są dwie karetki, straż pożarna i policja.

Wypadek miał miejsce dokładnie między Roszkówkiem a Zmysłowem, tuż za granicą pow. gostyńskiego. Tam doszło do zderzenia busa - lawety, przewożącego dwa samochody osobowe z ciężarówką - także autolawetą. Zakleszczonego w pojeździe kierowcę busa musieli uwolnić strażacy. Wiadomo, że mężczyzna ma liczne urazy. Na miejsce wypadku doleciał śmigłowiec. Trwa akcja ratunkowa.

Droga zarówno w kierunku Rawicza, jak i Gostynia jest zablokowana. Ruchem kierują policjanci, wyznaczono objazdy.

Dlaczego gostynianin przeszkadzał wczasowiczom i opluwał policjantów? ZOBACZ

[AKTUALIZACJA godz. 19.00]

Wiemy już, że osobą poszkodowaną w wypadku jest mieszkaniec pow. gostyńskiego.

Droga wciąż jest zablokowana.

[AKTUALIZACJA godz. 20.00]

Ze wstępnych ustaleń rawickiej policji wynika, że auta wymijały się. Ciężarówka jechała w stronę Rawicza. Bus iveco w kierunku Gostynia.
Kierowca busa prawdopodobnie zjechał ze swojego pasa i uderzył w naczepę ciężarówki. Iveco wylądowało w rowie. Jego kierowca był przytomny, choć zakleszczony w pojeździe.

Jak informuje portal rawicz24.pl, pomocy mężczyźnie udzielili przejeżdżający kierowcy. Wśród nich znaleźli się strażacy-ochotnicy, którzy wezwali także służby ratunkowe.
Przybyli na miejsce strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Po chwili, udało im się uwolnić kierowcę busa i przekazali go pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Ze względu na liczne obrażenia, wezwano śmigłowiec LPR. Podniebna karetka przyleciała z Poznania. 21-letni mieszkaniec gm. Poniec został przetransportowany do jednego ze szpitali w stolicy Wielkopolski.

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

[AKTUALIZACJA godz. 20.40].

Służby zakończyły już czynności. Droga 434 w kierunku Rawicza jest odblokowana.

Za przywłaszczone pieniądze kupił pralkę - KLIK

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.07.17

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00