Dostosuj wydruk

Jak odpowiednio wybrać najlepszą trampolinę dla dziecka do ogrodu?

Jak odpowiednio wybrać najlepszą trampolinę dla dziecka do ogrodu?

Każde dziecko marzy o dostaniu własnej trampoliny. Kiedy rzeczywiście rodzice zamontują ją na podwórku, dostrzegą, że nowy nabytek dostarcza radości nie tylko najmłodszym. Trampolina potrafi połączyć w zabawie całą rodzinę, dzięki czemu stanowi idealny pretekst do zintegrowania się. Skoro więc prawdopodobnie spędzimy na niej wiele czasu, warto przemyśleć wybór konkretnego modelu.  Aby ułatwić podjęcie tej niecodziennej decyzji warto zobaczyć, który sprzęt jest najbardziej  polecany w rankingach Rankito.pl. Istnieje wiele opinii na temat tych produktów, w związku z czym zalecamy zapoznać się z parametrami oraz innymi detalami, zanim podejmiemy decyzję odnośnie zakupu.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Należy mieć na uwadze, że najważniejszym aspektem każdej trampoliny jest bezpieczeństwo. Większość dostępnych na rynku firm zdaje sobie z tego sprawę. Wobec tego możliwe jest, że trampoliny, które będą Państwo przeglądać, nie różnią się zbytnio od siebie pod tym względem. Warto za to przyjrzeć się oddzielającym je szczegółom, np. dodatkowym akcesoriom. Niemniej, wszystkie z nich posiadają wymagane certyfikaty.

Korzystanie z trampoliny nie jest wyłącznie formą przyjemnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że może nam także dostarczyć dawki sportu. Niezależnie jednak od jej funkcji powinniśmy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Warto zwrócić na to uwagę przeglądając ranking trampolin.

 

Dlaczego warto kupić trampolinę?

Otóż powodów możemy znaleźć bez liku, a ograniczać nas zdaje się wyłącznie nasza kreatywność. Pierwszym, co zapewne przychodzi nam do głowy, jest miło spędzony czas z rodziną. Wspólne podskakiwanie na trampolinie to znakomity pomysł na zacieśnianie rodzinnych więzów.  Poza samą zabawą, korzystanie z trampoliny świetnie wpływa na nasz organizm. Co więcej – nie obciąża stawów. Ten niezaprzeczalny atut czyni ją idealną dla osób w niemal każdym wieku.

 

Rozmiar ma znaczenie

Nie omieszkajmy zastanowić się nad samym rozmiarem trampoliny. Wyróżnić możemy poszczególne o bardzo dużej rozpiętości wymiarów. Na rynku znaleźć można trampoliny o średnicy od 90 cm do 460 cm. Decydując się na konkretny rozmiar, musimy zastanowić się, do czego będzie nam służyć. Co więcej, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, według których potrzebujemy co najmniej 1 metra wolnej przestrzeni wokół trampoliny.

 

Tylko dla dziecka, czy dla całej rodziny?

Równie ważnym aspektem jest także maksymalne obciążenie. Ta wartość zdecydowanie wpływa na cenę trampoliny, ponieważ zależy, między innymi, od jakości zastosowanych materiałów. Jeżeli z trampoliny korzystać będzie tylko jedno dziecko, limit wagowy w postaci 100 kg w pełni nam wystarczy. Inne limity powinniśmy wziąć pod uwagę, gdy chcemy, aby więcej osób mogło z niej korzystać w tym samym czasie.

autor: Artykuł partnera

Źródło:

Dodano: 2019.08.06

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00