Dostosuj wydruk

Przez najbliższe lata gmina będzie zaciskała pasa

Przez najbliższe lata gmina będzie zaciskała pasa

Decyzję o emisji obligacji na niebagatelną sumę 12 mln złotych podjęli na ostatniej sesji rządzący gminą Krobia. Będzie ona rozłożona na lata 2019 i 2020. Środki te będą przeznaczone na pokrycie wkładu własnego na duże projekty, których realizacji podjęła się gmina w ostatnich latach.

– Przede wszystkim rewitalizacji, budowy Krobskiego Centrum Usług Społecznych, żłobka czy inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej. Wszystkie z wymienionych inwestycji będą lub są realizowane ze środków zewnętrznych – mówiił podczas sesji skarbnik gminy Damian Walczak.

Przykładowo w przypadku przebudowy rynku oraz okolicznych ulic i nowej biblioteki wkład własny to ponad 6,6 mln zł. W rewitalizację gazowni gmina musi wyłożyć z własnej kieszeni około 2,7 mln zł, a powstającego nieopodal żłobka - 1,2 mln zł. W planach jest jeszcze wiele innych projektów, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że teraz przez lata samorząd czeka zaciskanie pasa.

– Trzeba skupić się na tych zadaniach, które są naprawdę niezbędne do funkcjonowania, a te, które mogą poczekać niech poczekają – oznajmia burmistrz Łukasz Kubiak.

Operacja odbędzie się w transzach: w pierwszym roku gmina wyemituje obligacje na kwotę 4,5 mln, a rok później 7,5 mln. Ich wykup planuje się na lata 2026 - 2030.

Czytaj także: policja zidentyfikowała ciało topielca

 

 

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2019.09.11

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00