Dostosuj wydruk

Ta muzyka ich kręci. Zbierają pieniądze, żeby usłyszeli ją też inni

Ta muzyka ich kręci. Zbierają pieniądze, żeby usłyszeli ją też inni

Zeszłoroczny Festiwal Blues nad Obrą dał początek znajomości dwóch bluesmenów: Marcina Nowaka i Chucka Fraziera, której efektem jest wspólna płyta mając pojawić się na naszym rynku muzycznym w najbliższym czasie. Jednak, aby spełnić swoje muzyczne marzenie panowie potrzebują pieniędzy. Za pośrednictwem portalu pomagam.pl starają się zebrać potrzebną kwotę do wydania krążka - więcej zobacz TUTAJ.

– W lipcu nagraliśmy cztery numery, w sumie mamy na płycie 6 utworów. W październiku wchodzimy do studia nagrać kolejną, ostatnią sesję czterech numerów. A 7 grudnia planujemy w GOK-u w Piaskach koncert premierowy i będzie wtedy opcja nabycia płyty – tłumaczy Marcin Nowak.

Muzycy liczą, że do tego czasu uda im się uzbierać kasę.

Oprócz dwóch wspomnianych muzyków na płycie będzie można będzie usłyszeć także: Szymona Franka, Wandę Kupczyk oraz chilijskiego klawiszowca Daniela Garcię. W projekcie full-band wystąpią także goście: Michał Kielak na harmonijce, Wojtek Czemplik na skrzypcach. W ostatniej sesji najprawdopodobniej pojawi się Kasia Maliszewska. Będzie również Tomek Orłowski na trąbce, a w jednym z numerów wystąpi sekcja dęta.

Artyści przekonują, że płytę chcę wydać nie tylko dlatego że „wywodzimy się z bluesa, wychowaliśmy się na nim i ciągle nas ta muzyka kręci”, ale także z innych, bardziej edukacyjnych pobudek.

– Tytuł zbiórki brzmi „Zachować bluesa” ponieważ wiemy, że ta muzyka nie jest wybitnie popularna, więc chcemy ją też propagować swoją płytą – podaje. M. Nowak.

Pierwszy singel z płyty „Sad Song” można znaleźć w serwisie You Tube.

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2019.09.18

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00