Dostosuj wydruk

Docenieni i wyróżnieni na poziomie regionalnym

Docenieni i wyróżnieni na poziomie regionalnym

Karol Jasiak - kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu otrzymał wyróżnienie za szczególną i partnerską współpracę - w ciągu ostatnich dwudziestu lat - z Samorządem Województwa Wielkopolskiego oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu. Na liście nagrodzonych instytucji i pracowników socjalnych znalazło się też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Dyplomy wręczano podczas regionalnych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, połączonych z jubileuszem 20-lecia Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu. Gala odbyła się w ubiegłym tygodniu w Auli Artis w Poznaniu.

Gospodynią spotkania była Marzena Wodzińska, członkini zarządu województwa wielkopolskiego. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele krajowych i wielkopolskich samorządów, instytucji pomocy i integracji społecznej, przede wszystkim ośrodków pomocy społecznej, miejskich ośrodków pomocy rodzinie, powiatowych centrów pomocy rodzinie, organizacji pozarządowych.

Kierownik gostyńskiego ośrodka pomocy społecznej nie mógł uczestniczyć w uroczystości, aby osobiście odebrać dyplom, na którym napisano: Dla Pana Karola Jasiaka - za wieloletnie działania na rzecz budowania systemu wsparcia rodziny, mediacji i przeciwdziałania przemocy oraz tworzenia standardów polityki społecznej w tym zakresie.

Karol Jasiak przyznał, że kiedy dowiedział się o przyznanym wyróżnieniu był mile zaskoczony.

- Zupełnie się tego nie spodziewałem. ROPS w Poznaniu, w ramach swojego 20-lecia, chciał nagrodzić instytucje, ale ponieważ zmieniałem już kilka razy pracę, musieliby przyznać kilka wyróżnień. Dzwoniono, żebym był na gali, ale nie mogłem pojechać, gdyż miałem inne plany. Gdybym wiedział wcześniej być może ktoś w moim zastępstwie mógłby pojechać i wyróżnienie odebrać - powiedział.

Podczas obchodów wręczono także odznaki honorowe za zasługi dla województwa wielkopolskiego za ofiarną służbę na rzecz drugiego człowieka, w szczególności realizację zadań związanych z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu Szafa Gra.

źródło Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.11.22

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00