Dostosuj wydruk

Zapaliła się sadza w kominie

Zapaliła się sadza w kominie

Zastępy JRG Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, a także ochotnicy z jednostek w Pogorzeli i Głuchowie wzięli udział w akcji gaszenia sadzy w kominie w Kromolicach (gm. Pogorzela).

Zgłoszenie komenda powiatowa PSP otrzymała w środę, 11 grudnia, ok. godz. 16.40. Wiadomo było, że w jednej z posesji pali się sadza w kominie tak, że widać ogień. Strażacy otrzymali też informacje, że jest to budynek mieszkalny, a kotłownia znajduje się w obiekcie przybudowanym do mieszkania.

Po przyjeździe na miejsce kierujący działaniem ratowniczym potwierdził te informacje. Wciąż widać było ogień, wychodzący z komina.

Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska w piecu, nałożenia specjalnego sita na komin. Następnie przystąpiono do ugaszania palących się iskier przy użyciu gaśnicy proszkowej. Konieczne było użycie przenośnej drabiny. Strażacy przeczyścili też przewód kominowy sprzętem kominiarskim. Działania trwały ok. 60 min. Właściciel posesji otrzymał zakaz używania pieca do czasu sprawdzenia przewodów przez kominiarza.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.12.12

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00