Dostosuj wydruk

Wyszedł ze sklepu w kradzionych butach. Pracownice wybiegły za złodziejami

Wyszedł ze sklepu w kradzionych butach. Pracownice wybiegły za złodziejami

Nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać czytając o wyczynach dwóch mieszkańców powiatu gostyńskiego, których zatrzymano za kradzież butów w sklepie. Sytuacja jest o tyle zabawna, że 33-letni mężczyzna w jednym z gostyńskich sklepów założył obuwie na nogi i po prostu wyszedł. Jego i towarzyszącego 29-letniego kompana próbowały jeszcze zatrzymać pracownice, które wybiegły za złodziejami, ale się nie udało. W związku z tym powiadomiły policję. Wszystko działo się we wtorek, 7 stycznia między godziną 18.00 a 19.00.

- Po przyjeździe kobiety opisały jak wyglądali ludzie przebywający w tym momencie w sklepie, podały dokładny rysopis - relacjonuje Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Policjanci nie musieli daleko szukać, gdyż chwilę później mężczyzn schwytano na jednej z gostyńskich ulic, a 33-latek z butami na nogach dobrowolnie wydał skradzione obuwie wartości około 60 złotych. Jednak jest to dopiero początek historii.

Okazało się, że dwaj osobnicy mają na sumieniu znacznie więcej. Zatrzymani, również dobrowolnie, wydali rzeczy pochodzące z kradzieży w innych sklepach. Mężczyźni przyznali, że fanty ukradli na terenie Leszna. A było ich naprawdę sporo m.in.: kurtka, bluza z kapturem, patelnia, wódka, chipsy, serek smażony z koperkiem, napoje, dezodoranty, woda toaletowa i papierosy.

Jak dowiadujemy się, już wcześniej było prowadzone przeciwko nim postępowanie o próbę kradzieży dwóch butelek wódki oraz kanistra z benzyną. Policji pozostaje teraz ustalenie z których sklepów skradziono przedmioty, a sąd zajmie się wymierzeniem złodziejom kary.

Przeczytaj także: przyczepa była cała w odchodach, wezwano służby weterynaryjne

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2020.01.08

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00