Dostosuj wydruk

Miasto wchłonie część sołectw

Miasto wchłonie część sołectw

W sumie ponad 50 hektarów będących częścią sołectw: Janiszewo i Śmiłowo planują włączyć do Ponieca miejscowi włodarze. Jak tłumaczą, zmiana granic administracyjnych miasta z miejscowościami ma charakter wyłącznie organizacyjny i jest spowodowana rozwojem, zabudowy techniczno-produkcyjnej, składów, magazynów - Janiszewo oraz zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i infrastruktury towarzyszącej - Śmiłowo.

- Obszary proponowane do włączenia znajdują się w znacznej odległości od miejscowości Śmiłowo i Janiszewo. Natomiast sąsiadują bezpośrednio z ulicami Rydzyńską, Polną i Harcerską - tłumaczy Marcin Pazdaj, sekretarz gminy Poniec.

Zmiana granic uwzględnia istniejące i planowane zagospodarowanie tych terenów, istniejącą infrastrukturę techniczną oraz charakter zabudowy i pozwoli przypisać działkom adres z Ponieca.

Na 18 i 19 lutego wyznaczono terminy konsultacji społecznych z mieszkańcami - zebrań wiejskich w sprawie proponowanych rozwiązań. Natomiast mieszkańcy Ponieca mogą głosować poprzez ankiety do 28 lutego.

W przypadku sołectwa Janiszewo obszar przewidywany do zmiany wynosi ok. 46 ha.

W przypadku sołectwa Śmiłowo, dwa obszary o łącznej powierzchni ok. 7,5 ha.

Sprawdź: ile Diamentów Forbesa jest w naszym powiecie

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2020.02.17

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00