Dostosuj wydruk

Wzięli się za wiejskie piece

Wzięli się za wiejskie piece

W związku z okresem zimowym Straż Miejska w Gostyniu prowadzi liczne kontrole palenisk domowych pod kątem termicznego przetwarzania nielegalnych odpadów w piecach.

Na przełomie stycznia i lutego 2020 r. gminni stróże prawa skontrolowali kilkadziesiąt posesji. Ze względu na spalanie w piecach centralnego ogrzerwania materiałow zabronionych podjęto między innymi 12 interwencji w Goli, 14 w Witoldowie, 32 w Osowie. Kontrole przeprowadzono także w Daleszynie Kosowie, Czachorowie, Sikorzynie oraz w Stankowie. Ukaranych zostało 7 mieszkańców gminy Gostyń.

Najczęściej strażnicy miejscy karali za spalanie: papierowych opakowań z kolorowym nadrukiem, płyt wiórowych, części pociętych mebli pokrytych farbą i laminatem, folii, butów oraz tworzyw sztucznych. Wszystkich mieszkańców zobowiązano także do usunięcia odpadów z pomieszczeń kotłowni.

Komenda Straży Miejskiej w Gostyniu przypomina, że niewpuszczenie funkcjonariuszy na teren posesji, a także zakładów pracy w celu skontrolowania palenisk jest aktualnie traktowane jako przestępstwo. 

O zakłócaniu kontroli przeprowadzanej w zakresie ochrony środowiska i inspekcji pracy mówi art. 225 Kodeksu Karnego § 1. Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Jak było w Daleszynie i Stankowie? - ZOBACZ TUTAJ

Gdzie "kopcą" w Gostyniu? - KLIK

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.02.22

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00