Dostosuj wydruk

Lider Big Cyc: Kapitalna impreza! Czego można chcieć więcej?

Lider Big Cyc: Kapitalna impreza! Czego można chcieć więcej?

Gostyńskie Rockowania Festival 2020 za nami. Wczoraj odbyła się finałowa impreza, a gwiazdą była kapela Acid Drinkers. Drżały mury gostyńskiego ośrodka kultury.
 

- Kapitalna impreza! Czego można chcieć więcej? Zaj..ista publiczność i świetne kapele. Naprawdę. na plus - wysoki poziom uczestników, na minus - że wszystkie zespoły były trzeźwe do samego końca. Jestem zbudowany, super festiwal - powiedział Jacek Jędrzejak, frontman zespołu Big Cyc i przewodniczący jury (na festiwalu pierwszy raz).
 

Do przeglądu gostyńskich rockowań w 2020 r. zgłosiło się ok. 130 zespołów z całej Polski.

- Były grupy grające bardzo ciężkie odmiany metalu, ale był też zespół, który grał muzykę filmową z westernów. Świetny, ale zupełnie nie pasujący do formatu naszego festiwalu - wyjaśnił Tomasz Barton.

Na kapele z tej grupy można było głosować na specjalnym festiwalowym profilu, utworzonym na Facebooku. Internauci ze zgłoszonych wybrali 20 najlepszych rockowych zespołów. Podzielono je na 2 grupy i zaproszono do Gostynia na przesłuchania. Komisja oceniająca, złożona z gostyńskich muzyków i fanów muzyki rockowej wybrała finałową szóstkę

Podczas wczorajszego finału gostyńskich rockowań wystąpiło już 6 konkursowych kapel, które walczyły o zwycięstwo. Zespoły One Future, Złódzenie, Playground.51, Yorba, Futro z Ryby, GOMOR występowały przed publicznością, która gromadziła się w gostyńskim ośrodku kultury, aby wysłuchać legendarnej kapeli „ciężkiego” rocka. - Bardzo przyjemnie obserwuje się to, kiedy widownia przychodzi na Acid Drinkres, przy okazji wysłuchują młodych zespołów i każdy wyłapuje coś dla siebie. Upodobania są różne - jeden zainteresuje się taką kapelą, drugi będzie się zachwycał inną. Chyba o to chodzi, aby tym młodym zespołom otworzyć drzwi, pokazać ścieżki - stwierdził Tomasz Barton.

Finałowe zespoły były egzaminowane przez komisję, której przewodniczył Jacek Jędrzejak z zespołu Big Cyc. W tym roku było o co walczyć. Już wcześniej organizatorzy zapowiadali, że - jeśli chodzi o nagrody - będzie ”na bogato”: weekendowe sesje nagraniowe, wywiady na żywo, występy podczas uznanych rockowych imprez, dystrybucja płyty zespołu. Wszystko po to, aby o kapeli - laureacie usłyszała jak największa rzesza fanów polskiego rocka.

- Jeśli będziemy kontynuować tę imprezę to wyłowimy prawdziwe gwiazdy polskiego rocka - stwierdził Jacek Jędrzejak podczas wręczania nagród.

- Wysoki poziom, jaki zaprezentowały kapele podczas „rockowań” to jest przykre, ale w takim znaczeniu, że tak wiele jest w Polsce grup, grających porządnego rocka, które mają niewielkie szanse przebicia się - w radiu, czy innych mediach. A są to zachwycające zespoły. Prawda jest też taka, że gdyby nie Acid Drinkers dzisiaj, to wysłuchałoby tych zespołów znacznie mniejsze grono fanów rocka. Cały czas walczymy o to, aby ludzie wyrobili w sobie chęć poszukiwań nowej muzyki - skomentował wydarzenie Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik. Podczas nocnego, mocnego koncertu Acid Drinkers publiczność bawiła się świetnie.
 

Gostyńskie Rockowania Festival 2020 - wyniki:

Nie było „podium”, a kolejność wręczania nagród była przypadkowa.

Największe wrażenie na „egzaminatorach” zrobił zespół One Future, który wystąpił jako pierwszy. Kapela zgarnęła 3 nagrody: występ podczas tegorocznej edycji przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo w Ostrowie Wlkp., nagroda od SPICHLERZA POLSKIEGO ROCKA/Muzeum Regionalne w Jarocinie – dystrybucja płyty zespołu i torba atrakcyjnych gadżetów oraz koncert w Pub " Suchy" w Gubinie z Bitu, wraz z jednym z laureatów poprzedniej edycji festiwalu

Pozostałe nagrody powędrowały do:

Zespół Yorba - występ podczas tegorocznej edycji festiwalu Wieża Rocka Żerków,

Futro z Ryby - nagroda niespodzianka od firmy Music Partners z Kalisza

GOMOR - występ podczas tegorocznej edycji festiwalu Gardłoryki Festiwal

Złódzenie - wywiad na żywo i koncert w wersji akustycznej w audycji Made in Polska- Adam Martuzalski w Radio Centrum 106.4 fm Kalisz

Playground.51 - wywiad na żywo w audycji Magazyn Rockowy – Sławka Bajewa w Radio Poznań Sławek Bajew - Studio głosu i ekspresji, weekendowa sesja nagraniowa w Studioplay w Ostrzeszowie

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.02.23

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00