Dostosuj wydruk

Każdy mógł się poczuć jak na prywatnym koncercie

Każdy mógł się poczuć jak na prywatnym koncercie

W utworach Anny Jantar, Ewy Bem, Alicji Majewskiej, Grażyny Łobaszewskiej i innych zaprezentowały się absolwentki pępowskiej szkoły, które od jakiegoś czasu nie występują publicznie, a w gimnazjum zdobywały znaczące sukcesy ogólnokrajowe.

 

W ostatnią niedzielę karnawału, 23 lutego GOK Pępowo w klimatycznym ,,Klubie na piętrze” zorganizował galę złotych polskich przebojów z lat 70., 80. i 90. Każdy utwór został opatrzony komentarzem słownym dotyczącym pochodzenia utworu, biografią artysty i anegdotami. W tle wyświetlane były wideoklipy archiwalnych występów twórców prezentowanych utworów.

- Gala ,,Stare, ale złote” została zorganizowana, aby szerzyć pamięć o twórcach, którzy łączyli nie tylko pokolenia, ale wiele wspólnych tęsknot i niewypowiedzianych słów – mówi Leszek Żelazny, dyrektor GOK Pępowo.

Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, pojawiło się tylu słuchaczy, że zajmowali miejsca stojące.

- Każdy mógł się poczuć jak na prywatnym koncercie, gdyż prezentowany przez występujące poziom był rzeczywiście bardzo wysoki, a każda z nich bez wątpienia – jak usłyszeliśmy po gali – mogłaby wystąpić na dawnym KFPP w Opolu – zauważa dyrektor.

Dziewczyny zaprezentowały utwory takie jak: ,,Moje jedyne marzenie” z rep. Anny Jantar (Natalia Kołodziejczak), ,,O mnie się nie martw” z rep. Katarzyny Sobczyk (Roksana Rosa), ,, Byłam różą” z rep. Kayah i Bregovic (Alicja Szpurka), ,,Nie wierz, nie ufaj” z rep. Anny Jantar (Marta Krzyżoszczak), ,,Czas nas uczy pogody” z rep. Grażyny Łobaszewskiej (duet Klaudia Berger i Martyna Stróżyk), ,,Polska Madonno” z rep. Maryli Rodowicz (Alicja Szpurka), ,,Cykady na Cykladach” Maanam (Adela Borowczyk), ,,Wyszłam za mąż, zaraz wracam” z rep. Ewy Bem (Klaudia Berger), ,,Radość najpiękniejszych lat” z rep. Anny Jantar (Martyna Stróżyk), ,,Odkryjemy miłość nieznaną” z rep. Alicji Majewskiej (Lena Markowska). Na koniec wszystkie występujące wykonały wspólnie utwór ,,Deszcz”, znany też pod tytułem ,,I tak się trudno rozstać”.

- Wszystkim uczestniczkom niedzielnej gali dziękujemy za profesjonalne przygotowanie utworów i zachęcamy do dalszej współpracy. Dziękujemy mieszkańcom Pępowa i okolic za duże zainteresowanie i frekwencję mimo niesprzyjającej pogody – dodaje dyrektor.

Czytaj także: Masz archiwalne fotografie? Weź udział w "Wehikule czasu".

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2020.02.25

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00