Dostosuj wydruk

PGS znalazł uznanie w oczach ogólnopolskiej kapituły

PGS znalazł uznanie w oczach ogólnopolskiej kapituły

Wysoka ocena Program Grantów Społecznych realizowanego od 2013 rok sprawiła, że powiat gostyński znalazł się w gronie finalistów pierwszej edycji konkursu „Innowacyjny samorząd”, organizowanego przez Polską Agencję Prasową. Celem plebiscytu było pokazanie dobrych praktyk i nieoczywistych rozwiązań, wpływających na rozwój samorządów czy poprawiających komfort życia ich mieszkańców.

Program Grantów Społecznych to autorski program grantowy powiatu gostyńskiego skierowany do grup nieformalnych, które pod egidą patrona mającego osobowość prawną mogą realizować projekty wzmacniające integrację mieszkańców. W 2019 roku w powiecie gostyńskim realizowanych było 21 projektów. PGS swoim zasięgiem objął mieszkańców każdej gminy, niezależnie od wieku.

- Mobilizował ich do działania, pokazywał ponadto, że sięganie po środki publiczne nie musi wiązać się z formalnościami nie do przebycia. Zachęcał do dalszej aktywności, integrował wokół wspólnej sprawy, rozwijał organizatorskie talenty, wzmacniał lokalne tradycje i historię - czytamy na stronie powiatu gostyńskiego.

Do konkursu „Innowacyjny samorząd” zgłoszono 304 projekty, które nadesłało 181 jednostek samorządu terytorialnego. Zgłoszone inicjatywy dotyczyły między innymi komunikacji, transportu, ekologii, pozyskiwania energii, a także edukacji i sfery społecznej.

Konkurs przeprowadzono w pięciu kategoriach: duże miasta (powyżej 200 tys. mieszkańców), gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie, powiaty. W każdej kategorii wyłoniono jednego zwycięzcę, a kilka projektów zostało wyróżnionych. Dyplomy za zakwalifikowanie do finału otrzymały te samorządy, których projekty otrzymały co najmniej dwa głosy kapituły (każdy projekt oceniany był osobno). Powiat gostyński znalazł się w gronie finalistów.

Informacje: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Zobacz również: co grozi radnemu, który pijany jechał autem?

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2020.02.28

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00