Dostosuj wydruk

Aplikacja dla mieszkańców. Przypomina o terminach odbioru odpadów

Aplikacja dla mieszkańców. Przypomina o terminach odbioru odpadów

Dobra wiadomość dla mieszkańców gmin powiatu gostyńskiego, które należą do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego (Gostyń, Krobia, Poniec, Pogorzela i Pępowo). Związek uruchomił aplikację, która przypomni kiedy i jaki kosz ze śmieciami mają wystawić.

Przypominamy, od stycznia 2020 r. zmieniły się harmonogramy odbioru śmieci z nieruchomości, zabudowanych obiektami jednorodzinnymi - nie wystarczy, jak dotychczas, zapamiętać dzień tygodnia. Poza tym śmieciarka odbiera odpady zmieszane co drugi tydzień, na zmianę z ekośmieciami.
 

- Do tej pory harmonogramy były bardzo przyjazne dla mieszkańców - to znaczy wystarczyło zapamiętać dzień tygodnia, w którym przyjeżdżał samochód odbierający odpady. Od nowego roku nie będzie to już oparte o dzień tygodnia - a przynajmniej nie we wszystkich miejscowościach i nie na wszystkich ulicach, tylko w oparciu o kalendarz - tłumaczył zmiany Eugeniusz Karpiński, prezes KZGRL.
 

 

Na stronie internetowej komunalnego związku znajduje się bezpłatna aplikacja Eco Harmonogram. Wystarczy ją ściągnąć, wybrać miejscowość, ulicę, numer domu i od tego momentu aplikacja będzie nam przypominać, że zbliża się u nas termin odbioru śmieci. Podpowie czy należy wystawić śmieci zmieszane, biodegradowalne, szkoło, plastiki, czy może zbliża się u nas zbiórka odpadu typu wielkogabaryty (zużyty sprzet RTV i AGD oraz zniszczone meble). Sami możemy ustaweić, kiedy aplikacja ma nam przypominać o odbiorze śmieci - na ile dni wcześniej (dzień, dwa lub trzy dni), a także o jakiej godzinie. Wszystkie te dane można wybrać w ustawieniach aplikacji.

 

W Eco Harmonogramie można znaleźć także inne przydatne informacje, chociażby przypomnienia o terminach płatności, informacje o tym jak segregować odpady, adres wraz z godzinami otwarcia PSZOK-u w danej gminie czy kontakt z Komunalnym Związkiem Gmin Regionu Leszczyńskiego. Aplikacja Eco Harmonogram jest darmowa i dostępna do ściągnięcia w sklepach AppStore (dla systemu IOS), Google Play (dla systemu android) oraz Windows Phone Store (dla systemu Windows Phone). Wystarczy wejść na swoim smarfonie do sklepu z aplikacjami, wyszukać Eco Harmonogram i kliknąćZAINSTALUJ.

Dla osób, które nie mają możliwości pobrania aplikacji Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego udostępnił specjalną zakładkę KLIKNIJ TUTAJ.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.02.28

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00