Dostosuj wydruk

UWAGA! Inkasent spółki Enea prosi o pomoc klientów

UWAGA! Inkasent spółki Enea prosi o pomoc klientów

Enea, jako sprzedawca energii elektrycznej w Polsce, dba o bezpieczeństwo i zdrowie swoich klientów a także pracowników. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia chorobą COVID-19 podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu Biur Obsługi Klienta. Zostały one zamknięte od 13 marca.

Inkasenci przestrzegają wytycznych, i aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, proszą w tym celu o współpracę klientów. W powiecie gostyńskim odczyt liczników energii elektrycznej utrudniło wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. Do obsługi inkasentom pozostały posesje w kilku miejscowościach gminy Gostyń i Pępowo (wykaz miejscowości poniżej artykułu).

Klienci z tych gmin do 24 marca proszeni są o przekazanie odczytów za pomocą SMS-ów, MMS-ów (poprzez uprzednie zrobienie zdjęcia licznika) lub telefonicznie na nr telefonu 663 160 714.

Prośba inkasenta dotyczy odbiorców, których liczniki energii elektrycznej znajdują się wewnątrz budynku. Pozostałe liczniki na zewnątrz, w blokach i klatkach schodowych zostaną odczytane. Kto w wyznaczonym terminie nie skontaktuje się z inkasentem, nie zdoła przekazać odczytu lub będzie miał trudności z dokonaniem odczytu licznika elektronicznego, może liczyć na otrzymanie faktury w formie szacunkowej.

- Przy kolejnym rozliczeniu to się wyrówna - skoryguje. Może być albo większa albo mniejsza kwota. Niektórzy zarzucają nam, że na fakturach będzie kumulacja, jak w „Lotto”. A to nie jest prawda. Liczymy na pomoc i wyrozumiałość mieszkańców, do których inkasent jeszcze nie dotarł, którzy wiedzą, że jest to moment, kiedy musi dojść do rozliczenia, a nie było inkasenta - mówi inkasent Marcin Kraszewski.

Lista miejscowości, z których mieszkańcy proszeni są o pomoc w odczytaniu liczników energii elektrycznej, nie wychodząc z domu:

Gm. Gostyń:

Czachorowo, Sikorzyn i Huby Pijanowskie

Gm. Pępowo:

Siedlec i Elęcin, Babkowice, Magdalenki i Czeluścinek, Wilkonice, Wilkoniczki

W sklepach wiejskich w tych wioskach lub w okolicznych powinny znajdować się kartki z informacjami.

Samorządy powiatu gostyńskiego finansowo będą wspierały szpital w razie, gdyby doszło do ewentualnego zakażenia koronawirusem - CZYTAJ

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.03.18

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00