Dostosuj wydruk

100 tysięcy na zakup nowego samochodu dla straży miejskiej

100 tysięcy na zakup nowego samochodu dla straży miejskiej

Służbowy samochód Straży Miejskiej w Gostyniu zepsuł się na przełomie lutego i marca. Został zregenerowany i funkcjonariusze go użytkują. Nikt nie wie, jak długo będzie „na chodzie”. Gostyńscy radni na zakup nowego auta przeznaczyli 100 tys. zł.

Straż Miejska użytkuje pojazd od 9 lat. Aktualnie ma on przebieg blisko 300 tys. km bez żadnego jak dotąd kapitalnego remontu - PISALIŚMY O TYM TUTAJ.
 

- Samochód na tę chwilę został zregenerowany i jest użytkowany przez strażników. Jednak nikt nie wie jak długo samochód będzie "na chodzie". Praca strażnika miejskiego bez służbowego auta jest bardzo utrudniona, choćby przez spory teren jaki zajmuje gmina, a interwencje często dotyczą także terenów wiejskich - wyjaśnia Rafał Pędziwiatr, komendant gostyńskiej straży miejskiej.

Auto jest po remoncie, ale jest bardzo wyeksploatowane i straż miejska za chwilę może je stracić. Przed tym problemem stanął gostyński samorząd. W tegorocznym budżecie gminy Gostyń nie było środków finansowych na zakup nowego samochodu.

- Nie planowaliśmy żadnych większych inwestycji dotyczących samochodu dla straży miejskiej. Plany planami, a sprzęt się psuje. Analizujemy teraz kilka scenariuszy od naprawy po zakup samochodu. Kalkulujemy koszty, sprawdzamy możliwości budżetowe, no i przede wszystkim rozmawiamy z radnymi, bo to oni ostatecznie decydują o zmianach w budżecie - powiedział dwa tygodnie temu Jerzy Kulak burmistrz Gostynia.

Na sesji nadzwyczajnej gostyńskiej rady miejskiej, która odbyła się 19 marca, w uchwale, dotyczącej zmian w budżecie zaproponowano radnym przekazanie 100 tys. zł. na zakup nowego samochodu służbowego dla gostyńskich strażników. Nie było sprzeciwów przy podejmowaniu uchwały, radni zabezpieczyli te środki.

Jednak z uwagi na sytuację w kraju, ale także na świecie, w kontekście rozszerzającej się pandemii koronawirusa, zakup samochodu został wstrzymany.

- W tej chwili są ważniejsze kwestie niż decydowanie o tym jaki samochód czy z jakim wyposażeniem kupić. Kiedy sytuacja w kraju i Europie wróci do normy, wtedy pewnie wrócimy z burmistrzem do tematu - wyjaśnia komendant.
 

W gostyńskiej komendzie zatrudnionych jest łącznie 6 funkcjonariuszy. Straż miejska posiada jeden samochód.

- O zakupie nowego mówimy tylko ze względu na stan techniczny obecnego pojazdu. Po ewentualnym zakupie w straży będzie tylko jeden samochód służbowy - dodaje Rafał Pędziwiatr.

e-wydanie gazety Życie Gostynia

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.03.24

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00