Dostosuj wydruk

Wyszli z inicjatywą. Służby mogą korzystać za darmo

Wyszli z inicjatywą. Służby mogą korzystać za darmo

Pomoc w tym trudnym dla wszystkich czasie, może przybierać różne formy. Jedni zbierają żywność i środki czystości, inni wspierają służby finansowo. Z jeszcze inną propozycją wyszedł zakład mechaniki pojazdowej z Piasków Moto-Tech. Jego załoga podjęła się bezpłatnego ozonowania pojazdów specjalnych: karetek oraz wozów straży i policji.

 

- Nasza firma jest zrzeszona z ogólnopolskiej sieci Eurowarsztat, do której należą przedsiębiorcy, świadczący usługi w zakresie mechaniki pojazdowej. Na zamkniętej grupie dyskutowaliśmy o tym, w jaki sposób możemy pomóc służbom, wykonującym zawody zaufania publicznego? Tym sposobem podjęliśmy się bezpłatnego ozonowania karetek oraz pojazdów straży i policji - wyjaśnia Witold Giera, właściciel warsztatu Moto-Tech mieszczącego się przy ul. Powstańców Wlkp.

Usługa polega na podłączeniu urządzenia, które wytarza gaz w postaci ozonu. Ten ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze oraz zabija wszelakiego rodzaju wirusy roznoszące się po aucie, także z układu klimatyzacji. Zabieg trwa od 30 minut w przypadku małych aut, do maksymalnie godziny - w przypadku tych większych. 

Ozonowanie jest standardową usługą, związaną z obsługą klimatyzacji, w której po zimie pojawiają się bakterie oraz grzyby.

-  Charakterystycznym objawem jest niemiły zapach w aucie i uczucie tzw. zaduchu - wyjaśnia właściciel.  

Odzew na propozycję warsztatu był natychmiastowy. W ciągu  kilku dni pojawiły się w nim karetka z gostyńskiego szpitala, wozy bojowe strażackie z OSP Piaski oraz radiowóz policyjny.

Jak wyjaśnia Witold Giera - warto wykonywać takie zabiegi minimum raz w roku, a w tak trudnym czasie walki z koronawirusem, nie zaszkodzi większa częstotliwość.

Jak jeszcze pomagają mieszkańcy? Zobacz TUTAJ.

Aktualizacja, 26 marca, godz .13.00:

Podobną usługę zaproponowała gostyńska firma Premio Opony Autoserwis Wiśniewscy.

- Jeżeli można jakoś pomóc, to należy i wypada to zrobić. Zainteresowanie jest duże, po kolei przyjeżdżają do nas karetki - mówi Marcin Wiśniewski, jeden z właścicieli.

Dodaje, że takie akcje pomocowe są potrzebne, bo aktualna sytuacja jest trudna i dotyka nas wszystkich.

- Robimy to w pewien sposób dla siebie, bo jeżeli te karetki nie będą bezpieczne, to wirusem mogą zarazić się lekarze, ratownicy. Wtedy taka służba stanie i to odbije się na nas wszystkich - stwierdza Marcin Wiśniewski.

Jednocześnie zaprasza do siedziby firmy na ul. Przy Dworcu. Pojazdy specjalne mogą skorzystać tam z usługi ozonowania za darmo.

Znacie podobną firmę? Dajcie nam znać! Mail: a.twardowska@zycie-gostynia.pl lub profil FB

Znajdź nas na Facebooku

 

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2020.03.25

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00