Dostosuj wydruk

Dyrektor dziękuje za pomoc dla szpitala. Podaje też numer konta do wpłat

Dyrektor dziękuje za pomoc dla szpitala. Podaje też numer konta do wpłat

Dużo ostatnio mówi się o stopniu przygotowania naszej służby zdrowia w kontekście walki z koronawirusem. W naszym regionie w tym kontekście „na świeczniku” znalazł się gostyński szpital, o którym też chodził różne słuchy m.in. co do stopnia zaopatrzenia placówki w sprzęt i środki higieny niezbędne do ochrony i leczenia choroby COVID-19.

- Sytuacja, w jakiej znalazło się nasze społeczeństwo, jest dla wszystkich wielkim sprawdzianem i wyzwaniem. Ważne jest, aby w tym trudnym czasie myśleć solidarnie nie tylko o stanie aktualnym, ale także o przyszłości, by jak najlepiej zabezpieczyć społeczeństwo przed skutkami epidemii koronowirusa - mówi Justyna Jaskulska, dyrektor Samodzielny Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu.

W zeszłym tygodniu samorządy powiatu gostyńskiego zdecydowały się przekazać w sumie ponad 550 tys. zł na dodatkowe wyposażenie placówki. Z darowiznami pospieszyli także „ludzie dobre woli”.

- Pragniemy zapewnić mieszkańców powiatu gostyńskiego, że szpital jest właściwie przygotowany do bieżącego funkcjonowania. Nasze warunki poprawia oddany do użytku i sfinansowany przez samorząd powiatu nowy budynek. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna. To, co jest zapasem w szpitalu w warunkach codziennego funkcjonowania, może okazać się w czasie epidemii zabezpieczeniem, które będzie potrzebować szybkiego odtworzenia. Dlatego dziękujemy za każdy państwa gest, liczne zbiórki, pomoc finansową i wsparcie duchowe, które otrzymujemy od mieszkańców - dodaje dyrektor SPZOZ.   

Gostyński szpital nadal można wspierać i przekazywać pomoc finansową w walce z obecną sytuacją za pośrednictwem wpłat na numer konta:

Bank Gospodarstwa Krajowego BGK

nr 69113010880001316607200001

podając w tytule wpłaty dopisek COVID-19

Czytaj także: bezdomny znaleziony w Gostyniu uciekł ze szpitala

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2020.03.25

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00