Dostosuj wydruk

Starsza kobieta zmarła. Koronawirus nie był bezpośrednią przyczyną

Starsza kobieta zmarła. Koronawirus nie był bezpośrednią przyczyną

Według informacji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyniu, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym 4 kwietnia po południu sięgnęła 205. Hospitalizowane są 4 osoby, a decyzję o kwarantannie wydano wobec 235 osób (w tym są osoby powracające z zagranicy po 15 marca 2020 r.)

Odnotowaliśmy w powiecie 5 przypadków zarażonych koronawirusem, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi. Część z osób przebywała w izolacji domowej, ale ich stan się pogorszył i musiały zostać zabrane do szpitala zakaźnego. 1 osoba przebywała w kwarantannie w Krotoszynie, w miejscu wyznaczonym.

Państwowy Powiatowy Inspektor Saniatrny w Gostyniu potwierdził wcześniejsze informacje, że w powiecie gostyńskim od wczoraj odnotowano zakażenie koronawirusem potwierdzone laboratoryjnie u dwóch osób. To mężyczna w wieku 81 lat, ktory przebywa w szpitalu w Poznaniu w stanie średnio dobrym. Druga zarażoną SARS-CoV-19 była kobieta lat 81.

Jak podaje gostyński sanepid, dziś przed południem starsza kobieta zmarła. Jednak, według zapewnień dyrektora Michała Ostrowskiego, bezpośrednią przyczyną jej śmierci nie był koronawirus (kobieta przebywała w Hospicjum w Krotoszynie). Obie osoby miały kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.04.04

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00