Dostosuj wydruk

Koronawirus. Choroba covid-19 zabrała starszą kobietę

Koronawirus. Choroba covid-19 zabrała starszą kobietę

Smutna wiadomość. Dziś po południu zmarła druga mieszkanka powiatu gostyńskiego, zarażona koronawirusem - o pierwszej czytaj TUTAJ. Chodzi o 82-letnią kobietę zamieszkałą ostatnio w gm. Pępowo, która w sobotę dotarła do poznańskiego szpitala zakaźnego przy ulicy Szwajcarskiej.

Ministerstwo zdrowia zaliczyło ją do ofiar covid-19. We wcześniejszym przypadku uznano, że bezpośrednią przyczyną śmierci 81-latki nie był koronawirus, a choroby współistniejące. 

Najbliżsi dzisiaj zmarłej kobiety czekają na pobranie wymazów i wyniki testów.

Jak podaje biuro prasowe wojewody wielkopolskiego, w województwie wielkopolskim od rana przybyło 16 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.W sumie w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 396 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 23 osoby zmarły.

Sa też dobre wiadomości. 

Jak podaje poznańskie radio, mamy trzech kolejnych ozdrowieńców w Wielkopolsce. Wśród nich jest następna pielęgniarka z Puszczykowa, a także mężczyzna, który był hospitalizowany w Koninie. Dziś Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu opuściła wyleczona 53-letnia mieszkanka powiatu jarocińskiego.

Wyleczone osoby przeszły podwójny test na obecność koronawirusa. Po uzyskaniu wyniku ujemnego mogły wrócić do domów. Muszą jednak na siebie uważać: zachować ostrożność i higieniczny tryb życia. 

Przypomnijmy, 31 marca Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, że dwie osoby zakażone koronawirusem zostały wyleczone i dzięki temu opuściy szpital. Byli to córka i mąż pacjentki "zero" w Wielkopolsce, która zmarła w poznańskim szpitalu. Trzecią wyleczoną osobą była pielęgniarka ze szpitala w Puszczykowie, która miała kontakt z pacjentką "zero". W sumie w województwie mamy 6 osób, które pokonały koronawirusa.

POLSKA

Jak raportuje ministerstwo zdrowia, w kraju po południu mamy 205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki - oprócz 16 osób z Wielkopolski - dotyczą: 67 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. łódzkiego, 18 osób z woj. małopolskiego, 18 osób z woj. podlaskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. pomorskiego.

Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa przypadki z woj. podkarpackiego zostaną wykreślone z jego rejestru i przeniesione do woj. lubelskiego i małopolskiego.

Poinformowano też o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Do ofiar SARS-CoV-2, oprócz mieszkanki pow, gostyńskiego, zaliczono: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce od rana sięgnęła 5205, 159 nie żyje.

Od początku epidemii w kraju wyzdrowiały 222 osoby.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.04.08

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00