Dostosuj wydruk

Maseczki ochronne dla seniorów, potrzebujących wsparcia i służb

Maseczki ochronne dla seniorów, potrzebujących wsparcia i służb

Od najbliższego czwartku każdy obywatel, każdy mieszkaniec będzie obowiązkowo musiał zakrywać nos i usta, po wyjściu z domu, w przestrzeni publicznej. Tak zdecydował rząd dla bezpieczeństwa, aby zatrzymać transmisję koronawirusa.

Gmina Pępowo jako pierwsza zdecydowała się na zakup maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dla swoich mieszkańców - CZYTAJ TUTAJ.

W ten sposób pępowscy samorządowcy „rzucili rękawicę” włodarzom pozostałych gmin w powiecie gostyńskim. Od rana w tej sprawie w ratuszu naradzali się burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i jego zastępca.

Kilkanaście minut temu na swoim koncie facebook’owym Jerzy Kulak oświadczył:

Kupujemy 10 000 maseczek dla naszych mieszkańców. Bezpłatnie otrzymają je wszyscy gostyńscy seniorzy, osoby potrzebujące wsparcia oraz przedstawiciele służb. W ten sposób wspieramy też lokalną firmę, która zajmuje się ich produkcją.

Burmistrz Jerzy Kulak w rozmowie z dziennikarką informuje, że będą to porządne maseczki, wielokrotnego użytku.

- Analizowaliśmy różne możliwości, również braliśmy pod uwagę zabezpieczenie w maseczki wszystkich mieszkańców. Byłoby to bardzo drogie, a z pewnością część maseczek byłaby niewykorzystana. Spora ilość mieszkańców zdążyła już się w nie zaopatrzyć. Znależliśmy takie rozwiązanie, aby w pierwszej kolejności zaopatrzyć sektory, które najbardziej potrzebują ochronnych maseczek. Wyliczyliśmy, że będzie potrzebnych 10 tysięcy sztuk - wyjaśnia burmistrz Gostynia.
 

Kupując maski dla seniorów oraz dla najbardziej potrzebujących mieszkańców, a także zaopatrując w nie służby (z policją też trwały rozmowy w tej sprawie), gmina dołączy się do zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa. W ratuszu znajduje się już lista mieszkańców gminy w wieku 65 lat i więcej. Jest ich mniej więcej 5 tysięcy.

- Do tej części gminnej społeczności trafimy sami, bezpośrednio. Seniorzy nie muszą się nigdzie zgłaszać. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu każda z tych osób dostanie taką maseczkę do swojej skrzynki pocztowej, do swojego gospodarstwa - informuje włodarz gminy Gostyń.

Oprócz tego komenda policji otrzyma 1000 sztuk maseczek, planowana jest też dostawa dla strażaków. Maseczki szyje gostyńska firma Iltom. Z gminnego budżetu na ich zakup przeznaczonych zostanie blisko 70.000 zł.

Więcej w kolejnym wydaniu „Życia Gostynia”.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.04.14

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00