Dostosuj wydruk

Pierwsze decyzje arcybiskupa. Nie wiadomo, kto zastąpi tego proboszcza

Pierwsze decyzje arcybiskupa. Nie wiadomo, kto zastąpi tego proboszcza

Arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, „kierując się dobrem dusz oraz pożytkiem Kościoła”, podjął pierwsze w tym roku decyzje personalne. Na razie wiadomo, że zmiany proboszczów nastąpią w kilkunastu parafiach archidiecezji poznańskiej. Przeniesienia duchownych zaplanowano miesiąc później niż w ubiegłym roku, bo od 1 sierpnia.

W wykazie nominowanych księży, którzy zmienią parafię w miesiacach wakacyjnych jest proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Pudliszkach. Ksiądz mgr Piotr Kłosowski został przez arcybiskupa przeniesiony do parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Łodzi i od sierpnia właśnie tam będzie pełnił funkcję "gospodarza". Czy dla wiernych z Pudliszek ta informacja będzie zaskoczeniem? Prawdopodobnie niewielkim.

Ks. Kłosowski, który jest kustoszem pudliszkowskiej parafii od 9 lat (od lipca 2011 r.), miał mniej więcej od roku nieoficjalnie mówić „to tu, to tam” o tym, że planuje już zmienić miejsce sprawowania posługi proboszczowskiej.

[AKTUALIZACJA, 29.04 godz. 17.00]

W związku z liczymi komentarzami, wyjaśniamy - proboszcz parafii w Pudliszkach dostał nominację na kustosza parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Łodzi. To niewielka wioska (gm. Stęszew, pow. poznański), położona na obrzeżach Wielkopolskiego Parku Narodowego.

 

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.04.28

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00