Dostosuj wydruk

Dwie osoby ucierpiały, w tym niemowlę. Która z kobiet spowodowała wypadek?

Dwie osoby ucierpiały, w tym niemowlę. Która z kobiet spowodowała wypadek?

Dwa samochody osobowe: volkswagen i seat zderzyły się czołowo na szosie w gminie Miejska Górka. Jednym z nich kierowała mieszkanka Gogolewa (gm. Krobia), która podróżowała z nastolatką. W wypadku ucierpiało niemowlę.

Jak podaje portal rawicz24.pl do wypadku doszło dokładnie na szosie między Sobiałkowem a Rozstępniewem dzisiaj, około godz. 14.30. Volkswagenem jechała 20-letnia mieszkanka Miejskiej Górki z kilkumiesięcznym dzieckiem. Samochodem marki Seat Ibiza kierowała 39-letnia mieszkanka gm. Krobia, która podróżowała z nastolatką. Jak ustaliła wstępnie policja, auta - zamiast się wyminąć - zderzyły się. Wezwano służby ratunkowe: strażaków oraz zespół ratownictwa medycznego. Ruch na trasie Sobiałkowo - Rozstępniewo przez kilka godzin był zablokowany.

Ze służb strażacy ochotnicy z Sobiałkowa jako pierwsi dotarli na miejsce. Po zabezpieczeniu miejsca wypadku użyli narzędzi hydraulicznych, by uwolnić jedną zakleszczoną osobę. Przystąpili też do udzielania pomocy pozostałym. Po chwili ich działania były wspierane przez strażaków z Miejskiej Górki i Rawicza, policjantów, a także zespół ratownictwa medycznego z Rawicza. Dodatkowo na miejsce dotarła też karetka z Kobylina. Ostatecznie, do szpitala trafiły obie kierujące, a także niemowlę.

Z wypadkowego raportu portalu rawicz24.pl wynika, że lekarze ustalili, iż 39-latka z seata doznała zwichnięcia biodra, a 5-miesięczne dziecko z volkswagena - urazu twarzoczaszki.

- W obu przypadkach naruszyło to czynności narządów ciała na czas powyżej siedmiu dni - mówi asp. sztab. Tomasz Duszak z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Nastolatka (z seata) oraz kierująca volkswagenem nie doznały obrażeń.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Policjanci będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie. Na ten moment nie ustalono, która z kobiet przyczyniła się do tego zdarzenia.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.05.21

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00