Dostosuj wydruk

Nocny wypadek. Samochód z trzema osobami uderzył w drzewo

Nocny wypadek. Samochód z trzema osobami uderzył w drzewo

Trzy osoby podróżowały samochodem osobowym, który uderzył w drzewo na drodze powiatowej w Starym Gostyniu.

Do zdarzenia doszło około godz. 3.15 na strasie ze Starego Gostynia w kierunku Stankowa. Było ciemno, a ten odcinek szosy jest bardzo wąski, poza tym dość niebezpiecznie prowadzi z góry na dół. Mniej więcej przy stawie należącym do Krainy Orła Białego samochód osobowy uderzył w drzewo.

Strażak na stanowisku dowodzenia w komendzie powiatowej PSP w Gostyniu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym -  informowano, że doszło do wypadku, w którym trzy osoby są poszkodowane. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby: 2 zastępy JRG z Gostynia, policje oraz zespół ratownictwa medycznego. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala, jedna prawdopodobnie wciąż jest hospitalizowana. Strażacy z JRG Gostyń dotarli do Starego Gostynia jako pierwsi. Okazało się, że samochód uderzył w drzewo. Osoby, które nim podróżowały, znajdowały się poza pojazdem, wszystkie były przytomne. Strażacy nie musieli używać specjalnych narzędzi do rozcinania uszkodzonego samochodu. Zajęli się poszkodowanymi, udzielając im pierwszej pomocy przedmedycznej i zabezpieczali miejsce zdarzenia.

Więcej informacji wkrótce

[AKTUALIZACJA godz. 08.15]

Z raportu gostyńskiej policji wynika, że samochodem osobowym ford focus, który na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo po lewej stronie jezdni, kierował 20-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego.

Funkcjonariusze, wyjaśniający okoliczności zdarzenia ustalili, że był trzeźwy. Prowadzący auto tłumaczył, że aby uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, "odbił" autem w lewo i w ten sposób uderzył w przydrożne drzewo. Na skutek tego zdarzenia jeden z  pasażerów doznał obrażeń w postaci złamania nosa, u pozostałych poszkodowanych nie stwierdzono poważniejszych obrażeń, oprócz ogólnego potłuczenia ciała. Po opatrzeniu ranny został wypuszczony z gostyńskiego szpitala. Policja zakwalifikowała zdarzenie, jako wypadek.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.09.05

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00