Dostosuj wydruk

Balony ubarwiły niebo. Skąd się wzięły?

Balony ubarwiły niebo. Skąd się wzięły?

Mieszkańcy Smogorzewa, Drzęczewa, Talarów, Mszczyczyna, a także okolic Piasków, i z drugiej strony powiatu - ludzie z Kunowa, Małachowa, Szczodrochowa mieli okazję zobaczyć dziś wieczorem niebo zabarwione balonami. Najbliżej było je widać w okolicach Jeżewa i na polach niedaleko Studzianny i Pokrzywnicy, gdzie baloniarze lądowali.

To uczestnicy tegorocznych zawodów Balonowy Puchar Leszna i 36. Balonowych Mistrzostw Polski 2020, jakie w tym roku odbywają się w Lesznie. To pierwsza tak duża impreza balonowa w kraju od początku wprowadzenia stanu epidemii. Na zawody zjechało się około trzydziestu pilotów balonów na ogrzane powietrze. Na ma zagranicznych uczestników.

Baloniarze muszą zwracać uwagę na warunki pogodowe. Jak podaje portal eska.pl, rozpoczęcie zmagań w środę, 9 września zostało utrudnione przez wiatr. Z tego powodu odwołano też konkurencję, zaplanowaną na dzisiejszy poranek. Pierwsze zmagania rozegrano finalnie w środę 9 września wieczorem w okolicach Dąbcza. Dziś był kolejny lot, tym razem nad Dolskiem i w tamtejszych okolicach. Kolorowo zrobiło się na trasie Dolsk - Borek Wlkp. Co roku podczas tej sportowej imprezy zainteresowani mogli oglądać balony z bliska, ale nie tym razem. Zabrakło odwołanego z powodu pandemii nocnego pokazu w Lesznie. Balonowe święto w Lesznie potrwa do 12 września, a zatem „głowa do góry!”, bo jeszcze przez parę dni będziemy mogli oglądać kolorowe balony na niebie.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.09.10

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00