Dostosuj wydruk

Laureatki nagrodzone przez burmistrza

Laureatki nagrodzone przez burmistrza

Trzy uczennice gostyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, które zostały laureatkami konkursów na szczeblu wojewódzkim odebrały z rąk burmistrza Gostynia nagrody za osiągnięte sukcesy w nauce. Jerzy Kulak w ubiegłym tygodniu spotkał się w gostyńskim ratuszu z Agatą Karczyńską, uczęszczającą do Szkoły Podstawowej w Goli oraz z Martyną Ławniczak i Zuzanną Andrzejczak - uczennicami Gimnazjum nr 1 w Gostyniu. Młodzi ludzie otrzymali zestaw gostyńskich upominków, a także tablety. Spotkanie z laureatkami konkursów na szczeblu wojewódzkim było także okazją do podziękowań dla nauczycieli, którzy służyli młodym, zdolnym dziewczynom pomocą i radą w przygotowaniach do konkursów.

* * *

Agata Julia Karczyńska uczennica SP w Goli - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych, konkursów recytatorskich, przyrodniczych, a także Gminnego Konkursu Mmatematycznego i Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Wyróżniana za naukę od najmłodszych klas, w klasach IV- V świadectwa ukończenia wyróżnieniem, w klasach IV-VI stypendium za wyniki w nauce. Nauczyciel – Lidia Leśna, nauczyciel dyplomowany, w Szkole Podstawowej w Goli pracuje od 1 września 1996 r.

Martyna Ławniczak – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum. Jest uczennicą klasy 3e Gimnazjum nr 1. Pełni funkcję przewodniczącej zespołu klasowego. Co roku osiąga dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. W tym roku szkolnym Martyna brała udział w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym( etap szkolny) oraz w eliminacjach szkolnych do XIII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu. Nauczyciel - Izabela Gawrońska jest nauczycielem dyplomowanym. W Gimnazjum nr 1 w Gostyniu pracuje od 1 września 2000 r.

Zuzanna Andrzejczak - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum, jest uczennicą klasy III c o profilu matematycznym Gimnazjum Nr 1.  Jej uzdolnienia nie ograniczają się tylko do przedmiotów ścisłych. Bardzo chętnie bierze udział w przedsięwzięciach i konkursach językowych lub humanistycznych. Często występuje na scenie, biorąc udział w przedstawieniach grupy teatralnej "Kęs". Nauczyciel Małgorzata Kasprzak - jest nauczycielem dyplomowanym w Gimnazjum nr 1 w Gostyniu. Często przygotowuje uczniów do różnych konkursów.

 

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2015.04.06

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00