Dostosuj wydruk

Synowie obezwładnili furiata z siekierą

Synowie obezwładnili furiata z siekierą

Trzech nastoletnich synów obezwładniło konkubenta matki, który znęcał się nad nią, a mieszkanie rozwalił siekierą.

Zdarzenie miało miejsce w Pogorzeli, na początku czerwca, jednak mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad kobietą przynajmniej od roku. Te zachowania obserwowało pięcioro dzieci pokrzywdzonej.

Na początku czerwca doszło w domu do kolejnej interwencji policji. - W ramach czynności ustalono, że mężczyzna kolejny raz pod wpływem alkoholu zaatakował kobietę. Zastosował wobec niej przemoc fizyczną, uderzał ją po różnych częściach ciała, znieważał, groził, ale co gorsza podczas tego zdarzenia, posługiwał się siekierą. Uszkodził drzwi, telewizor. Trzech kilkunastoletnich synów obezwładniło mężczyznę przed przyjazdem policji. To działanie i pomoc matce zapobiegło temu, że zdarzenie nie przerodziło się w coś jeszcze gorszego, z bardziej poważnymi skutkami – mówi Jacek Masztalerz, zastępca prokuratora rejonowego w Gostyniu.

Po tej interwencji policji sprawca został zatrzymany, przedstawiono mu zarzut znęcania się, przyznał się do popełnienia czynu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Więcej we wtorkowym Życiu Gostynia.
 

autor: Izabela Skorzybót

Źródło:

Dodano: 2015.06.19

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00