Dostosuj wydruk

Rowerzyści opanowali powiat. Pokonali nawet 201 kilometrów

Rowerzyści opanowali powiat. Pokonali nawet 201 kilometrów

Trzy rajdy, ponad 400 rowerzystów, do pokonania 25, 50 i 201 kilometrów i jeden cel - dojechać do mety w Piaskach.

Udało się to rowerzystom z wszystkich gmin powiatu gostyńskiego oraz z dalszych okolic. Trasy przecierali rodzice z dziećmi, kobiety, mężczyźni, młodzi i starsi. Wszystko dla promowania zdrowego trybu życia i jazdy na rowerze. Pierwsi zjechali na teren Zespołu Szkół w Piaskach uczestnicy „Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej” i „Rajdu Ziemiańskim Szlakiem Rowerowym”.

Był wśród nich Wiesław Glapka, wójt gminy Piaski. - Jechałem z Piasków do Domachowa, zaliczyłem pełną trasę. Jechało z nami kilkaset osób. Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji na ofensywie rowerowej, myślę, że nie będzie to ostatnia taka impreza. Nasze Piaskowskie Towarzystwo Rowerowe robi swoje - podsumował.

27 kilometrów na godzinę jechali średnio uczestnicy rajdu „201 km na 201. rocznicę urodzin Bł. Edmunda Bojanowskiego”. Wyjechali o godzinie 7.05, na metę dotarli chwilę po godzinie 15.00.

Na uczestników ofensywy czekały gorące kiełbaski i placek drożdżowy. W miasteczku rowerowym cykliści sprawdzali swoje umiejętności, za co byli nagradzani gadżetami rowerowymi. Mogli wziąć również udział w zajęciach spiningowych, posłuchać występów artystycznych i podziwiać paradę starych rowerów. Każdy z uczestników rajdów mógł wypełnić kupon i wziąć udział w losowaniu nagród. Rower wygrał Marcin Stawecki z Grabnoga. Więcej we wtorkowym Życiu Gostynia.Rajd rowerowy „Wielkopolska Ofensywa Rowerowa" składał się z: „Rajdu Ziemiańskim Szlakiem Rowerowym”, „201 km na 201. rocznicę urodzin Bł. Edmunda Bojanowskiego” i Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej. Organizatorzy: powiat gostyński i gmina Piaski, Międzygminny Związek Turystyczny „Wielkopolska Gościnna”, Towarzystwo Rowerowe Piaski i gminy: Borek Wlkp., Gostyń, Krobia, Pogorzela, Poniec, Pępowo

Projekt dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego
 

Chcesz wiedzieć, jak w sobotę bawili się pracownicy FILTRONU-u na rodzinnym pikniku? Kliknij

autor: Izabela Skorzybót

Źródło:

Dodano: 2015.06.20

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00