Dostosuj wydruk

Budują drogę, niedługo zaczną prace przy kolejnym rondzie

Budują drogę, niedługo zaczną prace przy kolejnym rondzie

Praca wre na placu budowy nowej drogi w Gostyniu, nazwanej decyzją radnych ul. Zachodnią. Chodzi o łącznik ulicy Polnej z Leszczyńską. Co zrobiono do tej pory? Wykonano częściowo kanalizację deszczową, ułożono częściowo krawężnik. Przebudowana została też kanalizacja telekomunikacyjna i sieć oświetlenia ulicznego. - Do wykonania pozostała jeszcze dalsza część kanalizacji deszczowej, kontynuowane będą również roboty, związane z ułożeniem krawężnika i położeniem nawierzchni jezdni. Powstaną też chodniki, zbudowane będzie oświetlenia uliczne. Ważne jest też oznakowanie – wyjaśnia Henryk Sadzki, naczelnik wydziału rozwoju i inwestycji w gostyńskim urzędzie miejskim.

Naczelnik informuje, że prace przebiegają zgodnie z planem, a wykonawca – przedsiębiorstwo Drogowe „Drogbud” - nie zgłasza problemów i planuje zakończyć budowę w terminie. Zadanie, zgodnie z wynikami przetargu, będzie kosztowało 3 770 839 zł. Gmina Gostyń na budowę drogi otrzymała 50% dofinansowanie.

Nowa droga zostanie włączona w drogę krajową nr 12 przez rondo. Budowa ronda - jak ogłosił burmistrz Jerzy Kulak na ostatniej sesji rady miejskiej - rozpocznie się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. - W najbliższych dniach ogłosimy przetarg na budowę skrzyżowania w formie ronda. Inwestycja zakończy się w roku 2017 - powiedział gostyński włodarz.

Dlaczego najtrudniej jest zacząć biegać?

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2016.09.17

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00