Dostosuj wydruk

Turniej ulicznej piłki nożnej z charytatywnym akcentem

Turniej ulicznej piłki nożnej z charytatywnym akcentem

Jak przekonują organizatorzy - to będzie największy turniej ulicznej piłki nożnej w Polsce.

 

W najbliższy weekend (9 – 10 września) w Gostyniu na placu przy Górze Zamkowej (obok kartodromu) odbędą się I Mistrzostwa Polski Street Soccer Ligihalowe.pl.

- Rozgrywki prowadzone będą na dwóch mobilnych boiskach o wymiarach 24x16 metrów każde. Podłoże wykonane jest z 11 mm pianki i pokryte 7 mm fibrą tak, by gra była szybka i widowiskowa. Przeciętnie w 14 minutowym meczu pada powyżej 10 bramek - wyjaśnia Mateusz Gendera z Ligihalowe.pl.

W sobotę zaprezentują się dorośli w kategorii OPEN, natomiast w niedzielę przez cały dzień swoje mecze będą rozgrywały dzieci ze szkółek piłkarskich, m.in.: KA 4 resPect Team, Kania Gostyń, Wisła Borek Wlkp, Korona Piaski, Akademia Piłkarska Reissa z Poznania, Gostynia i Kalisza, Football Academy z Poznania, czy Warta Śrem. Muzykę podczas całego weekendu zapewni popularny w Gostyniu Rejas.

Organizatorzy zadbali o moc atrakcji z których dochód w całości lub częściowo będzie przeznaczony na leczenie Kubusia z Krzywinia, który zmaga się z nieuleczalną chorobą – wiecznym głodem. Historię Kubusia poznaliście już wcześniej na profilu Tęczowej Armii. To właśnie jej wolontariusze pomogą zbierać środki na leczenie chłopca. O Jakubie przeczytacie TUTAJ.

Atrakcje: miniplaża dla dzieci, dmuchańce, grill, BeachBar, samochody elektryczne dla dzieci, minigolf, jazdy kartingami według cennika, zimne napoje dla pełnoletnich

Organizatorzy zapraszają na facebookowy profil www.facebook.com/ligihalowe, gdzie ogłoszono konkurs, w którym można wygrać m.in jazdy kartingiem, kilka gier w minigolfa, jazdy samochodzikami, czy burgery, popcorn i watę cukrową.


Harmonogram:

sobota, turniej open (10.30 - 20.00)

niedziela, turniej dzieci (08.00 - 20.30)


Więcej na stronie www.turniej.boiskomobilne.pl

 

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2017.09.07

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00