Dostosuj wydruk

Budują dwa mosty

Budują dwa mosty

Trwają prace przy największej tegorocznej inwestycji realizowanej przez powiat gostyński.

To budowa dwóch mostów i ścieżki rowerowej na trasie Pudliszki (gmina Krobia) – Karzec. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku oddano do użytku wyremontowany odcinek trasy Pudliszki – Krobia wraz z 3 kilometrową ścieżką rowerową.

– Naszym celem pozostaje połączenie Krobi z Poniecem, dlatego w przyszłym roku, jeśli otrzymamy środki zewnętrzne, planujemy kontynuować tę inwestycję i budować drogę dalej w kierunku właśnie Ponieca – mówi starosta Robert Marcinkowski.

Termin wykonania inwestycji mostowej wyznaczono na 30 listopada, wykonawca zapewnia, że prace postępują zgodnie z zgodnie z harmonogramem. – A nawet idą troszeczkę szybciej, więc można spodziewać się, że zakończą się w terminie – przyznaje Robert Marcinkowski.

– Gdybyśmy zsumowali wszystkie wydatki inwestycyjne związane z przebudową drogi Krobia – Poniec, to już na chwilę obecną jest to prawie osiem i pół miliona złotych wbudowanych w ten ciąg komunikacyjny. Najdroższy jest most, a w zasadzie dwa obiekty, za ponad milion złotych – wyjaśnia starosta gostyński. Jeden most będzie przeznaczony dla ruchu samochodowego, drugi będzie służył rowerzystom.

3 400 000 złotych, to koszt inwestycji na drodze Pudliszki – Karzec, 1 250 000 zł powiat pozyskał z rezerwy ministerstwa infrastruktury, pozostałą część dołożyły samorządy: powiatowy i gminy Krobia

ponad milion złotych kosztuje budowa dwóch obiektów mostowych na trasie Pudliszki – Karzec

autor: Izabela Skorzybót

Źródło:

Dodano: 2017.10.13

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00