Dostosuj wydruk

To wielka sprawa! Makieta zabytkowej fary przekazana

To wielka sprawa! Makieta zabytkowej fary przekazana

Towarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary wzbogaciło się o skrupulatnie wykonaną makietę zabytkowego kościoła pw. Świętej Małgorzaty w Gostyniu.

Wręczenie miniatury odbyło się wczoraj, 23 lutego, po zakończeniu walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego organizacji, w sali Muzeum w Gostyniu.

Jak o sakralne zabytki dbają radni z gminy Borek? KLIK

Makieta kościoła farnego została wykonana przez mieszkańca Gostynia - Stanisława Lisieckiego, ojca Lucyny Lisieckiej, która działa w zarządzie Towarzystwa. Dzieło powstało z blachy i drutu, nie użyto w nim materiałów z drewna. Stanisław Lisiecki pracował nad makietą mniej więcej przez rok. W imieniu autora, miniaturę, na ręce Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary, przekazała pani Lucyna.

- To wielka sprawa, jesteśmy bardzo wdzięczni - powiedział zadowolony ks. prałat Artur Przybył. - Jako wyraz naszej wdzięczności pragniemy wręczyć na ręce pani Lucyny, aby przekazała ojcu, nasz piękny album o gostyńskiej farze. Cieszymy się, że tata ma takie hobby, i że tak pięknie makietę wykonał - dodał.

Jakie są plany, co do dalszych losów miniatury kościoła farnego w Gostyniu? Gdzie wyznaczono dla niej miejsce? O tym podczas piątkowego spotkania opowiedział Zdzisław Kamiński, prezes Towarzystwa.

Szczegóły w najbliższym numerze „Życia Gostynia”

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2018.02.24

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00