Dostosuj wydruk

Najważniejsze, że tym młodym chce się grać

Najważniejsze, że tym młodym chce się grać

Kapele Stalker i Hard Rider zostały przez fachowych jurorów muzycznych uznane za najlepsze w przeglądzie Gostyńskie Rockowania Festival. Impreza odbyła się wczoraj, w GOK „Hutnik”.

Gostyńskie Rockowania to ogólnopolski festiwal, który był przeznaczony dla zespołów grających muzykę rockową i pochodne gatunki. Impreza, wspierająca młode kapele, miała formę przeglądu. - Wszystkie zespoły, które się zgłosiły, zostały poddane wcześniej głosowaniu. Odbywało się ono na facebook’u. Poprzez portal społecznościowy została wybrana ta grupa kapel, która zagrała w sobotni wieczór na scenie „Hutnika” - mówił Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik. Na występujące kapele głosować mogła publiczność, ale też fachowe jury. Zasiedli w nim: Katarzyna Maliszewska, Arkadiusz Przybył, Michał Bąk i Wojciech Hoffmann.

- Poziom umiejętności występujących dziś kapel nie był najgorszy. Dwie ostatnie grały bardzo dobrze, pozostałe odbiegały - powiedział Wojciech Hoffmann, polski gitarzysta rockowy, muzyk z zespołu Turbo. - Najważniejsze jest to, że młodym ludziom chce się grać, że chcą realizować swoje marzenia. To, że jury daje im jakieś miejsca, to - oczywiście - dla ich satysfakcji też jest bardzo istotne. Ale najważniejsze jest to, że chcą grać - dodał.

Jury przyznało dwa pierwsze miejsca - dla zespołów Stalker i Hard Rider. - Te kapele grały na tak równym poziomie, że nie mieliśmy sumienia ich rozdzielać - uzasadniał gitarzysta Wojciech Hoffmann.

Nagrodę publiczności otrzymała kapela Last Tango. Ona w ostatnią sobotę października wystąpi podczas gostyńskiej imprezy „Krzywizna 2018”, organizowanej przez „Hutnik” już po raz drugi. Grupa wybrana przez publiczność zagra bezpośrednio przed rockowym zespołem Turbo, który będzie jedną z atrakcji jesiennego muzycznego wydarzenia, poświęconego Krzysztofowi Krzyżostaniakowi.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2018.02.25

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00