Dostosuj wydruk

Złote Ręce szukają chętnych do współpracy

Złote Ręce szukają chętnych do współpracy

Wykończeniem nawet najnowocześniejszych wnętrz, często są stylowe dodatki, wykonane przez ludzi z pasją. Teraz zapragnęli wyjść ze swoich małych, domowych pracowni i połączyć swoje siły. W powiecie gostyńskim powstaje stowarzyszenie rękodzielników.

 

- Początki są trudne, ale nie należy się zniechęcać – mówi Lucyna Dubiel – Gruchała z Kościuszkowa (gm. Pępowo), pomysłodawczyni grupy. Kiedyś była przewodniczącą koła gospodyń wiejskich w swojej miejscowości, po rezygnacji z tej funkcji zaczęła szydełkować, aż narodził się pomysł powołania grupy, zrzeszającej rękodzielników. - Póki co mamy trzynastu członków, ale widzę, że zainteresowanie jest większe. Jest sporo osób, które potrafią wykonać piękne rzeczy, a zamykają się w domach, nie pokazują swoich prac. Chcemy zaprosić je do współpracy – mówi mieszkanka Kościuszkowa. Zaznacza, że nie muszą to być osoby z powiatu gostyńskiego.

Stowarzyszenie działa nieformalnie. Na Facebooku można je znaleźć pod hasłem: Grupa Rękodzielników Złote Ręce. - Działalność rozpoczęłyśmy w styczniu, ale jesteśmy jeszcze przed rejestracją stowarzyszenia – mówi Ewa Wechmann-Kochan z Piasków.

Pani Lucyna liczy na pomoc Stowarzyszenia Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. Krzysztof Marzec, jego prezes wydaje się być zainteresowany, widzi w tym okazję do promocji powiatu, zwłaszcza, że panie nie chcą działalności swojego stowarzyszenia ograniczać tylko do jego granic.

Chcesz dołączyć do grupy rękodzielniczej?

Skontaktuj się z jej członkami mailowo: stowarzyszenie@o2.pl lub przez Facebooka, wpisując w wyszukiwarkę: Grupa Rękodzielników Złote Ręce.

Czytaj także: Wykorzystali wyobraźnię i zostali nagrodzeni. 

 

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2018.03.16

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00